ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

95 aasta sisse mahub palju ilusaid hetki

Eesti korvpall sai 95-aastaseks

07.06.2015

Eesti korvpall saab viie aasta pärast saja-aastaseks, täna peame armastatud spordiala 95. sünni-aastapäeva. Ja kui me räägime Eesti korvpallist, siis räägime me Eesti kultuuriloost.

Kalevi korvpall, lisaks saavutustele, võitudele, tähendab ka kultuuriloolist nähtust, ühtekuuluvustunnet pimedatel aegadel, protestivaimu, eneseteostamise kohta ja samas ka folkloori. Kalev on kui ikoon, sümbol minevikust, tänaseks juba osalt nostalgiline mälestus.

 

Eesti korvpall saavutas tugeva staatuse juba enne II maailmasõda, nii et kaks viiendat kohta 1930ndate teises pooles olid asjatundjate ja pressi jaoks Eesti Vabariigis pettumuseks. Võibolla kõige kõvem oli Eesti korvpalli tase 40ndate lõpus, 50ndate alguses, nii et mitmedki asjatundjad leiavad, et kui üldse, siis just näiteks 1952 a Helsingi olümpial – kui olnuks võimalik, oleks Eesti iseseisva riigina võinud tulla olümpial medalile.

 

Või hoopiski võiks parimaks ajaks lugeda 1967 aastat, mil neli eestlast korraga tulid Euroopa meistriks – Priit Tomson, Jaak Lipso, Anatoli Krikun ja Tõnnu Lepmets. Kuid meil olid tollal veel Aleksei Tammiste, Jaak Salumets, Heino Lill jmt.

 

1991 a tuli Tallinna Kalev viimaseks NLiidu meistriks ning kaks aastat hiljem EMil kuuendaks. Olid uued ajad. Kuid need ajad, mil Eesti oli Euroopas kaheksa hulgas, kas tulemustelt või „paberil“, võiksid olla täna suureks eeskujuks meie treenerite töös noortega. Ning töös olemasoleva materjaliga, homse nimel.

 

Korvpalli 95. sünnipäevaks valminud t-särk, milliseid läheb täna ka loos viis tükki (viktoriin Delfis).

 

*       *       *

„Tahaks tänada kõiki treenereid ja toetajaid, kes ka keerulistel aegadel on hingega asja juures olnud ning vankrit edasi - tähtede poole, vedanud. Meie omalt poolt teame vaid üht - tahame ja peame igas oma töölõigus paremaks saama. Täname ja kiidame sünnipäeval Meie Mängu!,“ lausus Korvpalliliidu president Jüri Ratas.

 

Jüri Ratase sünnipäevatervitust vaata SIIT.

 

Korvpalliliidu endine president Peep Aaviksoo vastas EKLi palvele ühineda tervitusega, kirjutades: "Eesti-suguses väikeriigis ei saa eeldada, et igasse põlvkonda jaguks piisavalt andekaid ja töökaid korvpallureid.Tõusud ja mõõnad on olnud enam vähem 20 aastase tsükliga. Rääkigu teised, mis tahavad  - Eestis on olnud üks selgelt eristuv rahvusmäng ehk Meie Mäng!"

 

*       *       *

Sünnipäeva puhul saab võita ka laheda auhinna. Delfi keskkonnas toimub täna korvpalliteemaline viktoriin "Eesti korvpall 95". Osale ja võida! Mängus on viis ülalpool nähtava atribuutikaga t-särki - pilt sellest, kuidas Eestis on sirgunud väärikaid korvpallureid alates Herbert Niilerist, Heino Veskilast ja lõpetades Martin Müürsepa ja Kristjan Kanguriga. Kes sinna vahele jäävad, ilmselt tunneb asjatundlik silm need kujud ära.

 

 

 

 

 

Sünnipäevad
Täna, 23. september
Lauri Luks (34)
Külli Reinfeld (37)
Igor Tavaste (72)
Risto Visnapuu (39)
Homme, 24. september
Aleksander Karavajev (62)
Õie Krevald-Veske (78)
Malle Tammpere (Rüga) (93)
Rainer Võsaste (56)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Pärnu | FEC