Vägev! Pärnu Sadam krooniti ajaloos esimest korda koduse kõrgliiga meistriks!

26.05.2022

Pärnu Sadam tegi täna Eesti korvpalli ajalugu, kui võitis Paf Korvpalli Meistriliiga finaalseerias Tartu Ülikool Maks & Mooritsa 73:60 ning krooniti esmakordselt kõrgliiga võitjaks. Kogu seeria võideti mängudega 3:0.

TIPPHETKED

Pärnu sai esimese veerandi poole peal mängu palli kenasti liikuma ja seisult 11:6 võttis tartlaste peatreener Nikolas Mazurs aja maha. Tartu tegi kiire 4:0 vahespurdi ja tuli punkti kaugusele. Veerandi lõpus suutis Pärnu korraks seitsmega ette minna, aga esimesele

hingetõmbepausile mindi väljakuperemeeste 23:20 juhtimisel.

Väga võitlusliku ja tasavägise teise veerandaja nelja punktiga (19:15) võita Tartu, mis tähendas, et poolajapausile mindi külalismeeskonna punktilises (39:38) eduseisus.

Kolmas mänguperiood oli samuti finaalseeriale kohaselt tuline. Pärnu õnnestus pisut paremini ja kodusmeeskond rebis enne otsustavat mänguperioodi kahe punktiga ette (18:15).

Murdeliseks sai neljas veerandaeg, kus Tartu jõud rauges ja Pärnu ei jätnud midagi juhuse hooleks. Veenva mänguga võideti täismaja publiku ees mäng lõpuks 13 punktiga Eesti meistritiitli.

Pärnu parimad olid Valge 18 ja Andris Misters 16 punktiga. Võrdselt 12 punkti viskasid Arturas Valeika ja Artur Konontšuk.

Tartu parimaks tõusis Emmanuel Wembi, kelle arvele kogunes 13 silma ja seitse lauapalli. Braxton Huggins tabas mängust 11-st viskest neli ja piirdus 11 punktiga.

Pärnu Sadama meeskonna peatreenerina Eesti meistriks viinud Heiko Rannula tunnistas, et nende suur tõus algas Eesti-Läti liiga veerandfinaalist, kus suudeti alistada Kalev/Cramo.

Pärnu loots Rannula nentis, et hooaja lõpus mängiti viimaste aurude pealt. „Oleme Meeskond suure suure algustähega. Toetasime üksteist ja võitlesime üksteise eest. Mis saab meeskonna ja minu enda tulevikuga edasi, ei taha praegu spekuleerida. Täna naudime seda ajaloolist hetke, mis edasi, sellest võib rääkida ühe-kahe nädala pärast. Mulle Pärnus väga meeldib, aga enda tuleviku kohta ei ütle ka praegu midagi,“ ütles Rannula teleülekandes.

Tartu peatreener Nikolajs Mazursile valmistas finaalseeria pettumust, "Arvan, et määravaks sai vaid vaimne pool. Seda tõestab meie kolmepunktivisete tabavus. Lisaks olime kogu seeria hädas lauavõitlusega ja meil puudus õige energia. See maksabki meistritiitli. Kui lauda kätte ei saa ja vabu viskeid ei taba, siis polegi väärt võitma," rääkis Mazurs ja tõi esile rida probleeme.

Pärnu võitis finaalseerias esimese mängu kodus 93:88 ja teise võõrsil 69:68.