David Logan, Sassari

Favoriidid põlevad! Milano seerias taga 1-3, Ülker kuristiku äärel

05.06.2015

Türgi ja Itaalia liiga playoff on üllatusterohke. Türgi TBD liigas on Istanbuli Fenerbahce Ülker 1-2 kaotusseisus Izmiri Pinar Karsiyaka vastu ning ees seisab võõrsilmäng; Itaalia Lega A-s alistas Sassari Banco di Sardegna Milano EA7 kolmandat korda ning on ees 3-1.

Izmir alistas neljapäeval kodus Ülkeri lisaajal 84:83 (39:29). Neljanda veerandi võitis küll Ülker kindlalt 27:18, kuid lisaaja Izmir 8:7. Izmir oli parem lauas 47-34 ning tabas oluliselt paremini kahepunktiviskeid. Ülker vabavisked aga 50 %...

Jon Diebler (all pildil) tõi võitjatele 19, Kenny Gabriel 16+10lp, Bobby Dixon 12+4+5, Juan Palacios 12+11+3, DJ Strawberry 8+6+7; kaotajate poolel Bogdan Bogdanovic 2+4+4, Melih Mahmotoglu 14, Jan Vesely 12, Nikos Zisis 8+5rs ja Kenan Sipahi 9+3+3.

Neljas kohtumine peetakse laupäeval Izmiris.

Itaalias on suures hädas põhiturniiri suveräänne võitja Milano EA7. Üks-kolm kaotusseis Sassari Banco di Sardegna vastu on tõsiasi, sest eile jäädi võõrsil alla 67:80 (41:40). Võõrustajad võitsid kolmanda veerandi 20:16 ja neljanda 20:10. Sassari juhib nelja võiduni peetavat seeriat 3-1, viies kohtumine peetakse Milanos laupäeval.

Sardiinia klubi võitis laua 37-30, korvisöödud 13-14, pallikaotused 13-16. Vabaviskeid sai Sassari korvi 24 Milano 17 vastu. Kõnekas intsident toimus ka neljanda veerandi keskel, mil vea teinud Daniel Hackett läks nii endast välja, et ka meeskonnakaaslased ei suutnud teda täiel määral ohjeldada ning ta pidi abijõudude saatel platsilt lahkuma.

David Logan tõi võitjaile 19, Rakim Sanders 15, Olaseni Lawal 13+9lp, Jeff Brooks 11+5+4 (5/5); Milano poolel Alessandro Gentile 24+7+2 (13/9), Samardo Samuels 14+8lp, Marshon Brooks 11 p.

Vaata videot vahejuhtumist Daniel Hackettiga SIIT.

*       *       *

Kreekas võitis Pireuse Olympiacos neljandas mängus Thessalonikis Arist 79:62 (43:39) ning jõudis Ateena Panathinaikose kõrvale finaali (PAO-PAOK 3-0).

OLY edukaimad olid täna Vassilis Spanoulis 14+3+7 ja Matt Lojeski 13 p-ga, kaotajate poolel tõi Jeremy Hunt 15 ning Lamarcus Reed 10 p. Eelmise mängu sangar Aleksandar Vezenkov tabas 10st üritusest vaid ühe ja kogus 5+11lp.