Karl Johan Lips ja Ronalds Zaķis. Foto: Martti Vaidla

KK Viimsi/Sportland šokeeris Läti pealtvaatajate kurvastuseks BK Ventspilsi

31.03.2022

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas alistas KK Viimsi/Sportland esimeses veerandfinaalkohtumises võõrsil BK Ventspilsi 70:63. Põhiturniiril jäädi lätlastele kahel korral kindlalt alla.

KK Viimsi/Sportland sai eesliinimeeste Taavi Jurkatamme ja Ronalds Zaķise korvidest napi 4:0 algedu. Avaveerandaja keskpaigas viis Rain Veidemani tabamus külalised ette 12:7. Paraku lubati Ventspilsi korvpalluritel teha 8:0 spurt, mis viis nad juhtima 15:12. Sellele vastasid viimsilased omakorda 6:1 ning võitsid esimese vaatuse 18:16.

Teisel veerandajal vahe kummagi meeskonna kasuks neljast punktist enamaks ei paisunud. Tasavägise perioodi lõpusekunditel sopsas perimeetrilt KK Viimsi/Sportlandi mängujuht Rait-Riivo Laane ning viis oma meeskonna pikemale pausile 33:32 eduseisus.

Üsna sarnase stsenaariumi järgi kulges ka kolmas veerandaeg. Taaskord oli meeskondi eraldamas maksimaalselt neli silma. Mänguperioodi keskel tegi hea sööstu Veideman, kes viskas kahekümne viie sekundi jooksul kuus punkti ning viis Eesti meeskonna taas juhtima, 44:42.

Neljandiku viimastel sekunditel tegi resultatiivse läbimurde viimsilaste leegionär Devin Harris ning tõi tabloole viiginumbrid 55:55.

Otsustaval veerandajal õnnestus Valdo Lipsu hoolealustel kerge initsiatiiv haarata. Laane viienda minuti kaugviskest pääseti juhtima 62:57.

BK Ventspils enam korralikult jalgu alla ei saanudki. Pidev tulekahju kustutamine päädis viimasel paarikümnel sekundil külaliste vabaviskejoonele saatmisega. Nii Laane kui ka Tyler Roberson tabasid kahest katsest ühe ning üksteist sekundit enne kohtumise lõppu juhiti 68:63.

Lätlaste meeleheitlikud püüded eemalt skoori kasvatada edu ei toonud. Kaitselaua haaranud Veideman tormas kiirelt vastaste korvi alla ning vajutas koos sireeniga palli läbi rõnga.

Teine veerandfinaalmäng peetakse pühapäeval, 3, aprillil kell 17.00 Viimsis Forus Spordikeskuses.

BK VENTSPILS – KK VIIMSI/SPORTLAND

63:70

SEISU ARENG

1. veerand 16:18, 2. veerand 32:33, 3. veerand 55:55, 4. veerand 63:70.

PUNKTID

Aurimas Majauskas 19 (2 p 8/9, 3 p 1/2) – Roberson 15 (2 p 6/10, vv 3/4), Veideman 14 (2 p 5/15, 3 p 1/2, vv 1/2), Karl Johan Lips 10 (2 p 2/2, 3 p 2/7).

LAUAPALLID

41 – 43. Guntis Sīpoliņš 11, Rodrigo Bumeisters ja Majauskas 6 – Zaķis 11, Jurkatamm 7, Roberson 6.