Braxton Huggins ja Emmanuel Wembi. Foto: Diana Jesin

Tartu Ülikool Maks & Moorits keeras BK Ventspilsi kummuli ja teenis koha play-off’i turniiril

24.03.2022

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas võttis Tartu Ülikool Maks & Moorits kodusaalis üliolulise võidu BK Ventspilsi vastu numbritega 83:63. See tagas Nikolajs Mazurzi hoolealustele 12. võidu ja pääsme play-off’i turniirile, kus minnakse avaringis vastamisi Riia VEF-iga.

Esimesed kümme minutit lõppesid viigiliselt 22:22. Teise veerandaja keskpaigas rebisid külalised 35:29 ette, ent siis algas tartlaste tõus. Eemalt olid täpsed Adomas Drungilas ja Oliver Suurorg, ameeriklasest mängujuht Braxton Huggins lisas läbimurdekorvi ning peagi ka kaks kaugviset.

Poolajapausiks juhtisid väljakuperemehed 49:41. Huggins oli juba kogunud 22 silma.

Kolmas veerandaeg kulges kodumeeskonna taktikepi all. Perioodi algusminutitel lubati lätlastel hetkeks vahe seitsmele punktile mängida, kuid otsustava kümne minuti eel juhiti 64:52.

Neljas veerandaeg kuulus kindlalt Nikolajs Mazursi hoolealustele. Seisult 64:55 võttis Tartu ette 9:0 spurdi, mille lõpetas Emmanuel Wembi pealtpanek, 73:55. Sellega murti lõplikult Ventspilsi vastupanu ning viimased viis minutit oli juba vormistamise küsimus.

TARTU ÜLIKOOL MAKS & MOORITS – BK VENTSPILS

83:63

SEISU ARENG

1. veerand 22:22, 2. veerand 49:41, 3. veerand 64:52, 4. veerand 83:63.

PUNKTID

Huggins 31 (2 p 6/10, 3 p 6/12, vv 1/2), Wembi 20 (2 p 8/10, vv 4/5), Edmunds Elksnis 10 (2 p 2/2, 3 p 2/5) – Kristaps Mediss 14 (2 p 2/4, 3 p 2/4, vv 4/6), Guntis Sīpoliņš 12 (2 p 4/5, 3 p 1/2, vv 1/2), Aurimas Majauskas 10 (2 p 4/9, vv 2/2).

LAUAPALLID

41 – 33. Wembi 11, Huggins 8, Märt Rosenthal ja Drungilas 6 – Sīpoliņš 6, Larry Thomas 5.

SÖÖDUD

16 – 20. Oleksandr Kovliar 4, Drungilas ja Wembi 3 – Mediss 6, Rodrigo Bumeisters ja Kristaps Ķilps 3.