Annika Köster. Foto: Siim Semiskar

Tahe ja jaks viisid TalTech/NORDAID-i finaali avamängus võidule Tallinna Ülikooli üle

24.03.2022

Liidrile Annika Kösterile toetunud TalTech/NORDAID alistas Eesti meistrivõistluste finaalseeria avamängus Tallinna Ülikooli oma trumpide, kiiruse ja agressiivsusega.

Võitjate koostööd tulemusega 73:60 lõppenud kohtumises tasakaalukalt ohjes hoidnud 185 cm pikkune Köster täitis liidrirolli vastutustundlikult ja suure kasuteguriga.

“Mulle meeldis, et mängisime kiirelt ja agressiivselt, mis hakkas pihta kaitsest,” lausus Köster. “Kohati tegime rumalaid pallikaotusi, aga nii noore võistkonna puhul on see normaalne. Agressiivsus on meie mängu võti. Tahame mängida kiirelt, mistõttu teeme päris palju raskeid viskeid ja visketabavus pole kohati olnud hea. Kui oleme kannatlikud, siis leiame paremaid viskekohti. Täna tabasime päris hästi.”

Köster jagas ennast võistkonna heaks nii kaitses kui ka rünnakul. Protokolli kanti TalTech/NORDAID-i kogenuima korvpalluri nime taha 20 punkti, 14 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu. Tema efektiivsusarv oli 34 ja ta pälvis kodunaiskonna kõige väärtuslikuma mängija auhinna.

Naiskonnakaaslaste seltsis riietusruumi minnes kandis Köster kätel pisitütart. Peatreener Sergio Cubeiro Rico ütles, et näeb hea meelega, kuidas Annika täidab mängus ka treeneri parema käe ülesandeid ja juhendab võistkonnakaaslasi, kellest suur osa on 16–19-aastased.

“Eks ikka saan anda kogemusi võistkonnakaaslastele, kes mängivad esimest aastat naiste vahel,” lausus Köster. “Vahel räägin neile ka väljakul, mida oleks parem teha. Tore, et tüdrukud ei karda ka ise küsida.”

Koos Kösteriga moodustasid triumfeerinud trio Sofia Kosareva ja Marie Anette Sepp. Kui Kosareva tabas oma viienda kolmepunktiviske ja üldse kaheksanda viske, ilmusid tabloole numbrid 67:44. Protokoll näitas tagamängija täpset kätt – visketabavus oli sel momendil 100%! Alles üheksas vise, mille ta tegi korvi alt, ei leidnud teed rõngasse. Sihile ei jõudnud ka tema kümnes vise, aga 80%-line visketabavus oli ikkagi väga hea.

21 punkti panustanud Kosareva andis ka viis resultatiivset söötu. Ligi 38 minutit peaaegu eksimatult mängu juhtinud Sepa arvele jäid 13 punkti, 7 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu.

Hea häälestusega finaali alustanud ja 11:10 juhtima asunud Tallinna Ülikooli korvpallurite jõuvarud said teise poolaja keskel otsa. Võõrustajad spurtisid seisus 53:43 kahe ja poole minuti jooksul 11:0. Kosareva põrgatas pärast lauapalli hankinud Sepalt söödu saamist üle väljaku vastaste korvi alla, söötis palli Marta Eleri Jaamale, kes tegi seisuks 64:43.

Esimesel poolajal hoidsid Tallinna Ülikooli tasavägises heitluses Merike Andersoni teravus ja kaugvisked, kolm korda tabas kaare tagant ka Jane Svilberg. Lauavõitluses toetas Laina Mesila-Kaarmann. Katriin Kalmanni ja Andersoni kiirpealetungid viisid külalisnaiskonna ette 26:25. Anderson lõpetas Birgit Piiburi vaheltlõike tulemusena ka kolmanda kiirrünnaku, 28:25.

Sagedasti vahetusi teinud TalTech/NORDAID-i hoog aga aina kasvas. Ligi kolme minutiga spurditi 9:0 ja sel ajal sopsas kolm korda Köster. Poolajale mindi võõrustajate eduseisus 39:32.

Tallinna Ülikooli kasuks tõid Anderson 15 punkti ja 6 resultatiivset söötu, Svilberg 13 punkti ning Mesila-Kaarmann 12 punkti ja 15 lauapalli. Pärast Itaaliast naasmist uue kodunaiskonna eest avaetteaste teinud Janne Pulk kogus ligi 17 minutiga kolm punkti, kõik vabavisetest.

Finaalseeria teine mäng peetakse pühapäeval, 27. märtsil kell 13.00 Tallinna Ülikooli kodusaalis. Meistritiitli võitmiseks on vaja teenida kolm võitu.

Andrei Smetana fotosid saab vaadata SIIT.