Tiimitunne, Pärnu Sadam. Foto: Aivar Kütt

Pärnu Sadam tuuseldas TalTech/OPTIBET-i ja kindlustas Paf Korvpalli Meistriliigas neljandat kohta

23.03.2022

Paf Korvpalli Meistriliigas alistas Pärnu Sadam külla sõitnud TalTech/OPTIBET-i 90:73 ja sai turniiritabelisse 15. võidu.

Isukamalt alustanud pärnakad haarasid pisut vähema kui nelja minutiga 8:2 algedu. Esimesest kohmetusest kosununa olid tallinlased peagi mänguseisu viigistanud, 8:8. Kodumeeskonna ameeriklasest mängujuhi Alterique Gilberti kuus järjestikust punkti andsid esimese veerandaja lõpuks 17:12 edu.

Teisel veerandajal paistis väljakuperemeestest enim silma Ivo Van Tamme hea tegutsemine. Mänguperioodi keskel kandsid pärnakaid 25-aastase eesliinimehe kaheksa punkti. Enne pikemale pausile minekut lisas meeskonna kontosse Gilbert viis punkti ning aitas suvepealinlased 44:36 juhtima.

Riietusruumist naastes jätkas Pärnu hästi. Vastane hoiti kuival koguni kolm minutit, visates ise samal ajal 9 punkti, 53:36. Gilberti täpne kaugvise kolmanda veerandaja lõpus tõid tabloole numbrid 70:51.

Viimasel kümnel minutil Pärnu meeskonna edus kahtlust ei tekkinud. Kuigi külalised võitsid mänguneljandiku 22:20, kuulus veenev täistabamus Heiko Rannula hoolealustele.

PÄRNU SADAM – TALTECH/OPTIBET

90:73

SEISU ARENG

1. veerand 17:12, 2. veerand 44:36, 3. veerand 70:51, 4. veerand 90:73.

PUNKTID

Gilbert 23 (2 p 3/8, 3 p 5/8, vv 2/4), Andris Misters 17 (2 p 4/7, 3 p 1/5, vv 6/8), Robert Valge 16 (2 p 2/4, 3 p 3/5, vv 3/4), Van Tamm 15 (2 p 4/6, 3 p 2/3, vv 1/2) – Brandon Childress 23 (2 p 7/11, 3 p 2/8, vv 3/3), Toomas Raadik 16 (2 p 5/6, 3 p 1/7, vv 3/4).

LAUAPALLID

42 – 38. Siim-Markus Post ja Artūras Valeika 7, Tamm ja Troy Barnies 6 – Oliver Metsalu 12, Raadik ja Erik Keedus 5.

SÖÖDUD

16 – 17. Post 4, Valeika ja Misters 3 – Childress 8, Gregor Ilves 3.

MUUD ARVUD
Kaugvisetega hädas olnud TalTech/OPTIBET tabas kolmekümne kuuest üritusest vaid kuuel korral (16 %). Pärnu Sadam tabas 13/30 (43 %).

MIDAGI ERILIST
Pärnu Sadama eest ei teinud kaasa eelmises kohtumises hüppeliigesele viga teinud keskmängija Mihkel Kirves.