Aleksa Nikolić. Foto: Pärnu Sadam Facebook

Hooaja alguses Läti Ülikoolile napilt alla jäänud Rakvere Tarvas võttis revanši

23.03.2022

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas alistas kodusaalis pallinud Rakvere Tarvas tõusude ja mõõnadega kulgenud kohtumises Läti Ülikooli meeskonna 91:79. Möödunud aasta 9. oktoobril tuli Martin Müürsepa hoolealustel võõrsil vastu võtta valus 61:64 allajäämine.

Avaveerandi võitsid suurepärast kaugvisetetabavust (5/5) näidanud rakverelased 30:20. Täpse kolmepunktiviskega alustas ka teist veerandaega väljakuperemeeste lätlasest mängujuht Toms Ķēdis, kellele see oli juba neljandaks järjestikuseks tabavuseks. Tarvas kontrollis kindlakäeliselt mängu ning läks poolajapausile 54:31 eduseisus.

Kolmanda veerandaja Tarva heale algusele panid aluse Sten Saaremäeli kaks kaugviset, 60:31. Kolmekümne punkti piiri aitas perimeetrilt ületada viskav tagamängija Erik Kaasik, 67:36. Kohati ka 35-punktiliseks kasvanud vahe kahanes viimaseks mänguperioodiks kahekümne kaheksa silma peale, 73:45.

Neljanda veerandaja esimesel kahel minutil jõudsid korvini vaid Läti pallurid. Järjepanu kolm kaugviset sopsanud üliõpilased vähendasid jõudsalt vahet, 54:73. Tarval aitasid taas ohjad haarata Tormi Niitsu kaks järjestikust korvi, 77:54.

Oluliselt kaitsesurvet tugevdanud ning rünnakul kiiremate lahendusteni jõudnud külalismeeskond tekitas rakverelastele peavalu, kuid kolme veerandajaga laotud vundament pidas külaliste survele vastu. Lõppskoori vormistas vabaviskejoonelt Arvan-Johhannes Lippasaar.

RAKVERE TARVAS – LÄTI ÜLIKOOL

91:79

SEISU ARENG

1. veerand 30:20, 2. veerand 54:31, 3. veerand 73:45, 4. veerand 91:79.

PUNKTID

Jamaure Gregg 22 (2 p 10/14, vv 2/2), Arvan-Johhannes Lippasaar 14 (2 p 1/2, 3 p 2/5, vv 6/9), Niits 14 (2 p 4/8, 3 p 2/3), Toms Ķēdis 14 (2 p 1/2, 3 p 4/6) – Dāvids Vīksne 23 (2 p 8/15, 3 p 2/3, vv 1/2).

LAUAPALLID

33 – 34. Aleksa Nikolić 8, Gregg 6, Igor Josipović 3 – Vīksne 9, Rihards Aleksandrovs ja Uvis Vārna 4.

SÖÖDUD

21 – 20. Nikolić 8, Lippasaar 3 – Ricards Vitoļskis 4, Gustavs Kampuss 3.

MUUD ARVUD

Rakvere Tarvas tabas kaugviskeid 12/25 (48%).

­­­­­­­­

BK LIEPAJA ALISTANUD BK OGRE PÜÜAB VIIENDAT KOHTA

BK Ogre kaitses edukalt koduväljakut ning surus BK Liepāja külili tulemusega 90:76.

Avapoolaeg lõppes viigiliselt 39:39 (23:13; 16:26).

Väljakuperemehed panid oma paremuse maksma kolmandal veerandajal, mil olid külalistest üle 29:7. Viimasele kümnele minutile mindi vastu soliidses 68:46 eduseisus.

BK Liepāja võitis küll resultatiivse neljanda veerandaja 30:22, kuid ogrelastele ohtlikuks ei saanud.

BK Ogre sai turniiritabelisse 15. võidu. Juhul kui viimases voorus alistatakse ka Rakvere meeskond, tõustakse viiendale kohale ja KK Viimsi/Sportland taandub kuuendaks.

BK OGRE – BK LIEPAJA

90:76

SEISU ARENG

1. veerand 23:13, 2. veerand 39:39, 3. veerand 68:46, 4. veerand 90:76.

PUNKTID

Matas Jucikas 20 (2 p 8/13, vv 4/6), Kristaps Dārgais 17 (2 p 5/13, 3 p 1/2, vv 4/4), Rinalds Sirsniņš 10 (3 p 3/6, vv 1/1), Renars Magone 10 (3 p 3/5, vv 1/2) – Kārlis Šiliņš 17 (2 p 7/11, vv 3/3), Oskars Hlebovickis 13 (2 p 1/5, 3 p 2/5, vv 5/6), Zigmars Raimo 12 (2 p 3/6, 3 p 2/2), Roberts Bērziņš 11 (2 p 2/3, 3 p 1/5, vv 4/4).

LAUAPALLID

42 – 36. Paulius Poška 9, Dārgais ja Jucikas 5 – Šiliņš 10, Raimo 5.

SÖÖDUD

30 – 20. Sirsniņš 11, Jānis Antrops ja Uģis Pinete 4 – Roberts Krastiņš 5, Hlebovickis 4.