Braxton Huggins. Foto: Tartu Ülikool Maks & Moorits Facebook

Play-off’i pääset jahtiv Tartu Ülikool Maks & Moorits sai kaaluka võidu Valmiera GLASS VIA üle

22.03.2022

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas alistas kodusaalis pallinud Tartu Ülikool Maks & Moorits Valmiera GLASS VIA 75:61 ja sai 11. võidu, sama palju võite on enne põhiturniiri viimast mängu 24 punktiga BC Kalev/Cramole alla jäänud AVIS UTILITAS Raplal. Emb-kumb neist play-off'i ei pääse.

Kahe ja poole minutiga 2:7 taha jäänud tartlased veerandaja lõpuks kosusid, võites esimese neljandiku 15:14. Seisus 20:19 tegi kodumeeskond 11:2 spurdi, 31:20.

Enne pikemale pausile minekut kahandasid lätlased pisut vahet. Ričards Greitāns hüppeltvise kolmkümmend seitse sekundit enne poolajavilet tõi tabloole seisu 28:32.

Kolmandal veerandajal külaliste hoog säilis. Nelja minutiga võeti ette 13:3 spurt, 44:35. Tartlaste punktipõua lõpetas Märt Rosenthali läbimurre korvile, 37:44.

Kolmanda mänguperioodi teine pool kuulus selgelt väljakuperemeestele. Peamiselt toetuti tagameeste Rosenthali ja üleplatsimehe Braxton Hugginsi korvidele, vabaviskejoonelt skooris tsenter Emmanuel Wembi. Enne otsustavat kümmet minutit juhiti 53:46.

Viimase veerandaja keskpaigas juhtisid Nikolajs Mazursi hoolealused juba 66:50. Lõpuminutitel ka vahetusmehi mängitanud võõrustajad kontrollisid kohtumise kulgu lõpuni.

TARTU ÜLIKOOL MAKS & MOORITS – VALMIERA GLASS VIA

75:61

SEISU ARENG

1. veerand 15:14, 2. veerand 32:28, 3. veerand 53:46, 4. veerand 75:61.

PUNKTID

Huggins 16 (2 p 3/8, 3 p 3/8, vv 1/2), Rosenthal 10 (2 p 3/5, 3 p 1/2, vv 1/1), Oleksandr Kovliar 10 (2 p 3/5, vv 4/4) – Darious Clark 15 (2 p 3/8, 3 p 3/5), Klāvs Dubults 14 (2 p 3/10, 3 p 1/2, vv 5/7), Ervins Jonāts 10 (2 p 1/4, 3 p 2/8, vv 2/2).

LAUAPALLID

44 – 45. Wembi 10, Rosenthal, Adomas Drungilas ja Hendrik Eelmäe 5 – Clark 9, Dubults 8, Valters Liepiņš 5.