Devin Harris ja Mario Paiste. Foto: Martti Vaidla

Üllatusvõit KK Viimsi/Sportlandi üle tõstis Tallinna Kalevi viimaselt kohalt eelviimaseks

22.03.2022

Paf Korvpalli Meistriliigas alistas Tallinna Kalev kodusaalis Kalevi spordihallis KK Viimsi/Sportlandi 87:81, sai viienda võidu ja jättis Rakvere Tarva turniiritabeli viimasele kohale.

Ilma keskmängija Ronalds Zaķiseta võitu püüdnud KK Viimsi/Sportlandile astusid vastu pärast laupäevast võitu BK Liepāja üle Paf Eesti – Läti korvpalliliigas tükkmaad enesekindamaks muutunud pealinna kalevlased.

Taas peatreeneri kohustes Brett Nõmm valis koosseisu õigesti. Õigupoolest pakatasid kõik hoolealused energiast. Tuli mängu kes tahes, ei lagunenud väljakuperemeeste koostöö. Kalevlased toetasid üksteist kaitses ja leidsid rünnakul paremaid viskekohti.

Viskesihiku olid võõrustajad hästi paika sättinud. Joonas Järveläinen vedas rünnakud seitsme järjestikuse punktiga käima. Tema järel tabasid kaare tagant avaveerandajal Mario Paiste ja Kendrick Thompson, teisel perioodil Eduards Hazners, Thompson, Järveläinen ja jälle Thompson.

Kolmanda veerandaja alguses kalevlaste rünnakuhoog takerdus ja külalised asusid juhtima 52:47. Aga peagi sopsasid kolmepunktiviske Aleksander Oliver Hint ja Eric Schmalz.

Siis tõmbas Karl Johan Lips pärast oma meeskonna luhta läinud rünnakut Hinti särgist ja teenis teise ebasportliku vea. Takkaotsa vilistati KK Viimsi/Sportlandi ääremängijale tehniline viga. Ta pidi mängusaalist lahkuma.

Enne viimast perioodi läksid Valdo Lipsu hoolealused tänu 10:3 spurdile juhtima, 64:60. Ronald McGhee kaks kaugviset tõid tabloole viigi, 66:66.

Veidi enam kui viis minutit enne kohtumise lõppu sopsas perimeetri tagant Schmalz. Paiste andis pika söödu kiirrünnakusse jooksnud McGheele, kes tõi kergelt kaks silma.

Zaķise eemalejäämise edukalt ära kasutanud Michael Buchanan tabas nii korvi alt kui ka keskpositsioonilt. Kaugelt pommitas Paiste ja ülikaugelt Schmalz. Külaliste rünnakud jooksid liiva ja kalevlased teenisid Eesti meistrivõistluste arvestuses viienda võidu.

TALLINNA KALEV – KK VIIMSI/SPORTLAND

87:81

SEISU ARENG

1. veerand 20:16, 2. veerand 45:44, 3. veerand 60:64, 4. veerand 87:81.

PUNKTID

Buchanan 17 (2 p 8/13, vv 1/5), Järveläinen 14 (2 p 3/5, 3 p 2/6, vv 2/2), McGhee 13 (2 p 2/5, 3 p 2/2, vv 3/4) – Tyler Roberson 20 (2 p 9/11, 0/1, vv 2/4), Rain Veideman 16 (2 p 5/10, 3 p 1/9, vv 3/5)

LAUAPALLID

43 – 36. Buchanan 16, Paiste 6, Hint 5, Māris Ziediņš 4 – Lips 5, Roberson 5, Harris 5, Veideman 4, Rait-Riivo Laane 4, Kent-Kaarel Vene 4.