Kerr Kriisa ja Henri Drell. Foto: Marelle Grünthal-Drell Facebook

Kerr Kriisa koduülikool Arizona Wildcats heitleb USA ülikoolide liiga soosikuna

21.03.2022

Hüppeliigese vigastuse seljataha jätnud Kerr Kriisa aitas Arizona Wildcatsi USA ülikoolide liiga NCAA finaalturniiril 16 parema hulka, kus neljapäeval minnakse vastamisi Houston Cougarsiga.

Arizona Wildcatsi väljavaateid jõuda Final Fouri ehk nelja parema meeskonna finaalturniirile hinnatakse kõrgelt. Espn.com paigutas Tom Lloydi taktikepi all mängiva meeskonna Sweet 16 pingereas kolmandaks. Houston Cougars asub pingereas neljandal kohal. Viimasest 12 kohtumisest 11 võitnud meeskonda nimetas espn.com ohtlikuks.

Teises ringis alistas Arizona Wildcats TCU Horned Frogsi pärast pingelist duelli lisaajal 85:80. Vahetusmehena sekkunud Kriisa panustas 27 minuti jooksul kolm punkti, kaks lauapalli ja ühe resultatiivse söödu. Tema kümnest kaugviskest tabas üks.

Arizona Wildcatsi põhitegija Bennedict Mathurini kolmepunktivise tõi 12,6 sekundit enne normaalaja lõppu tabloole viigi 75:75 ja viis matši lisaajale.

Pärast Kriisa möödaviset kaare tagant võitles Mathurin lauapalli ja sopsas korvi alt seisuks 83:80. „Treenerid on teinud etteheiteid, et ma ei saa piisavalt lauapalle. Olin üsna rõõmus, et võtsin ründelauapalli,“ lausus päevakangelane. Ta kogus 41 minutiga 30 punkti, 8 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu.

Teine juhtmängija Christian Koloko panustas 40 minuti jooksul 28 punkti ja 12 lauapalli. Üheksa sekundit enne lisaaja lõppu surus ta palli rõngasse lõpptulemuseks 85:80. Kokku donkas ta palli viiel korral ja tabas 13 viskest 12. Ülejäänud Wildcatsi mängijate visketabavus jättis soovida – 19 tabamust 55 viskest, seejuures 5 kolmest 27-st.

Ka Mathurin vääratas esimesel üheksal viskel seitse korda, enne kui sopsas kümnest viskest kuus. Lloydi sõnul ei karda Mathurin hetkevõimalust kasutada: „Ta on eriline mängija, kelle võimed lubavad vajadusel tõusta järgmisele tasemele.“

Avaringis, kus Kriisa paraneva jala tõttu ei osalenud, alistati Wright State 87:70.

Wildcatsi üks rivaale on kuulsa treeneri Mike Krzyzewski käe all mängiv Duke, kes on asetatud turniiritabelisse teisena. Suvel teatas treener K, et tema 42. hooaeg Blue Devilsi pealikuna jääb viimaseks. 75-aastane Krzyzewski on viinud Duke’i viiel korral NCAA meistriks ja 12 korda Final Fouri.

Märtsihullust jätkab ka Arizona Wildcatsi naiskond, kus esimest hooaega mängib Anna Gret Asi. Avaringis alistati UNLV 72:67, eestlanna mänguaega ei saanud.

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri koduülikool Saint Mary’s Gaels kaotas teises ringis Los Angelese California ülikoolile UCLA 56:72. Põhiviisikumees Tass kogus 34 minutiga 14 punkti, 7 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Böckler mängis ühe minuti.

Avaringis oli Saint Mary’s parem Indianast 82:53. Tassi kontosse jäid 25 minutiga 12 punkti, 7 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu, Böckler kasseeris 4 minutiga kolm punkti, ühe lauapalli ja resultatiivse söödu.

Johanna Eliise Tederi koduvõistkond Washington State Cougars kaotas avaringis Kansas State’i esindusele 40:50. Eesti koondise tagamängija osales 32 minutit, protokolli kanti neli lauapalli, üks resultatiivne sööt ja 10 möödaviset.

Markus Ilveri koduülikool Wisconsin Badgers jäi avaringis alla Iowa State’i meeskonnale 49:54, Eesti korvpallur väljakule ei saanud.