Troy Barnies ja Taavi Jurkatamm. Foto: Martti Vaidla

KK Viimsi/Sportland kaotas play-off'i hõngulises heitluses kodupubliku meelehärmiks Pärnu Sadamale

20.03.2022

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas pidi kodusaalis pallinud KK Viimsi/Sportland alla neelama mõru pilli, kui tunnistas enda viimases kohtumises põhiturniiril Pärnu Sadama ühepunktilist paremust.

Kolm minutit enne lõpusireeni 69:74 taga olnud viimsilased ronisid tänu Karl Johan Lipsu ja Rain Veidemani ponnistustele mängu tagasi. Esiti tabas korvi alt Lips, seejärel kapten Veideman, 73:74.

Pärnakate eest skooris ameeriklasest mängujuht Alterique Gilbert. Kodupubliku rõõmuks vastas läbimurdekorviga Lips. Ühtlasi teenis võõrustajate eesliinimees ka vea ning realiseeris vabaviske, 76:76.

Minut ja kakskümmend kolm sekundit enne normaalaja lõppu tegutses kaitses määrustevastaselt Veideman, saates vabaviskejoonele külaliste tagamehe Andris Mistersi. Lätlane ei eksinud, viies suvepealinlased juhtima 78:76.

Kümme sekundit hiljem purjetas korvi alla terava jalaga tagamees Devin Harris. Viik! Kellalt oli kulunud veel kakskümmend kuus sekundit, kui Veideman leidis suurepärase sööduga Ronalds Zaķise, kes palli korvi toimetas, 80:78.

Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula võttis seepeale arupidamiseks aja maha. Plaanitu kandis vilja, sest meeskonna tsenter Artūras Valeika seadis jalule viigi 80:80.

Kakskümmend viis sekundit hiljem Zaķise möödaläinud viske pärast lauavõitlusse tormanud Lips tegi vea Robert Valget takistades, Pärnu tagamängija tabas kahest vabaviskest ühe, 81:80.

Nüüd oli KK Viimsi/Sportlandi peatreeneri Valdo Lipsu kord mängumehed arupidamiseks pingile kutsuda. Taaskord töötas kui õlitatult tandem Veideman – Zaķis. Läti keskmängija korv tagas väljakuperemeestele kolm sekundit enne lõpuvilet edu 82:81.

Kaotusseisu jäämisega ei suutnud leppida aga pärnakate tagamees Gilbert, kes suurepärast kehavalitsemist demonstreerides välkkiirelt korvi lähistele murdis ning palli läbi rõnga upitas, 83:82.

KK Viimsi/Sportland võitis avapoolaja 45:38 (24:20; 21:18). Kolmanda veerandaja esimesel poolel õnnestus kodumeeskonnal 58:43 ette rebida. Paraku tabas neid veerandaja teisel poolel suur mõõn, kui pea neli minutit enne otsustavat perioodi kuivale jäädi.

Pärnu korvpallurid viskasid järjest 12 punkti ning läksid viimasele neljandikule vastu vaid kolmepunktilises kaotusseisus 55:58. Võõrustajad valitsesid ründelauas ja said kordusviskeid. Hästi sekkusid vahetusmängijad Sverre Aav ja Ivo Van Tamm, kes asendas hüppeliigest väänanud Mihkel Kirvest.

KK Viimsi/Sportland vajas turniiritabelis viienda koha tagamiseks võitu. Valdo Lipsu hoolealused lõpetasid põhiturniiri 16 võidu ja 10 kaotusega. Neid võib püüda kinni BK Ogre. Kaks võitu vähem omaval Läti klubil seisavad ees kodumängud BK Liepāja ja Rakvere Tarvaga. Mõlemas omavahelises matšis oli BK Ogre KK Viimsi/Sportlandist parem.

Põhiturniiri kuuenda koha meeskond läheb veerandfinaalis vastamisi BC Kalev/Cramoga ja viienda koha meeskond TalTech/OPTIBET-iga.

14 võitu ja 11 kaotust kasseerinud Pärnu Sadam hakkab veerandfinaalis suure tõenäosusega võimeid võrdlema BK Ventspilsiga. Rannula hoolealused võivad saada veel ühe võidu, kui alistavad Valmiera GLASS VIA.

KK VIIMSI/SPORTLAND – PÄRNU SADAM

82:83

SEISU ARENG

1. veerand 24:20, 2. veerand 45:38, 3. veerand 58:55, 4. veerand 82:83.

PUNKTID

Veideman 20 (2 p 6/6, 3 p 2/4, vv 2/2), Zaķis 18 (2 p 5/9, 3 p 2/3, vv 2/2), Taavi Jurkatamm 15 (2 p 3/5, 3 p 3/5) – Gilbert 19 (2 p 8/16, vv 3/4), Valeika 16 (2 p 4/4, 3 p 2/4, vv 2/2), Misters 16 (2 p 3/5, 3 p 2/6, vv 4/4).

LAUAPALLID

28 – 39. Lips 9, Veideman 4, Zaķis ja Jurkatamm 3 –Valeika 10, Misters 7, Gilbert 6.

SÖÖDUD

21 – 15. Veideman 8, Rait-Riivo Laane 6, – Gilbert 6, Misters 3.

MIDAGI ERILIST
Pärnu Sadama korvialune jõud Mihkel Kirves vigastas hüppeliigest, mistõttu pidi kohtumise pooleli jätma.