Sofia Kosareva. Foto: Siim Semiskar

TalTech/NORDAID alistas Tallinna Ülikooli ja möödus Balti liiga põhiturniiri lõppseisus kodusest rivaalist

19.03.2022

TalTech/NORDAID sai Balti liigas 12 naiskonna konkurentsis üheksa võiduga kaheksanda koha ja lükkas sama palju võite saanud Tallinna Ülikooli üheksandaks.

TalTech/NORDAID-i debüüthooaeg päädis võiduga 73:57, mis rõõmustas nii kogu hooaja samm-sammult edenenud naiskorvpallureid kui ka treenereid Sergio Ricot ja Raido Ringmetsa. Sügisel tuli noortel mängijatel tunnistada veel Läti ja Leedu paremate võistkondade suurt paremust, kuid hooaja lõpus konkureeriti enamikega neist võrdväärselt.

Naiskonna kogenuim Annika Köster omas rahvusvahelise taseme mängupraktikat. Tema kaaslastele, kellest enamik on 16-19-aastased gümnaasiumiõpilased, kujunes Balti liiga oluliseks verstapostiks arenguteel.

Viimases matšis Tallinna Ülikooliga jäid tehnikaülikooli korvpallurid kaotusseisu 15:20. Peagi seis viigistus ja teise perioodi keskpaigas kallutasid võõrustajad vaekausi enda kasuks.

Kösteri, Marie Anette Sepa ja Maarja Grünmanni tabamused viisid 11:1 spurtinud kodunaiskonna ette 35:25. Poolaeg lõppes 44:35.

Kolmas veerandaeg algas Rico hoolealuste aktiivse kaitsega ja külaliskorvpalluritel, keda juhendas peatreener Janne Schasmini asemel Rauno Pehka, tekkis skoorimisel raskusi.

Innukalt tegutsenud Sofia Kosareva viskas vähem kui nelja minutiga üheksa punkti. Köster sopsas lemmikpositsioonilt ja võõrustajad juhtisid 55:36. Peamiselt Laina Mesila-Kaarmanni tabamustest kahanes tudenginaiskonna mahajäämus üheksapunktiliseks.

Viimasel perioodil tabas neljanda kaugviske Kosareva, kes panustas 20 punkti ja 7 lauapalli. Kristel Rattasepa tabamus kaare tagant tõi tabloole 70:51. Kösteri arvele jäid 17 punkti, 7 lauapalli, 6 resultatiivset söötu ja 5 vaheltlõiget, Sepale vastavalt 10, 9, 8 ja 1. Marta-Eleri Jaama hankis 10 lauapalli.

Tallinna Ülikooli kasuks kogusid Mesila-Kaarmann 20 punkti ja 13 laupalli, Birgit Piibur 15 punkti ja 8 lauapalli ning Merike Anderson 10 punkti, 8 lauapalli ja 9 resultatiivset söötu. Eemale jäid Jane Svilberg ja Anette-Laura Tõks.

Turniiri kokkuvõttes olid keskmised statistilised näitajad kahe Eesti naiskonna paremikul järgmised: Sepal (21 mängu) 15,1 punkti, 3,0 lauapalli, 3,9 resultatiivset söötu ja 2,5 vaheltlõiget, Kösteril (16) 12,9 punkti, 7,6 lauapalli, 3,8 resultatiivset söötu ja 3,4 vaheltlõiget, Kosareval (22) 12,6 punkti ja 4,1 lauapalli; Mesila-Kaarmannil (22) 22,2 punkti, 11,0 lauapalli ja 2,1 vaheltlõiget, Andersonil (22) 16,5 punkti, 4,5 lauapalli ja 6,6 resultatiivset söötu, Piiburil (18) 10,9 punkti, 5,7 lauapalli ja 3,6 resultatiivset söötu.

Põhiturniiri võitis Riia TTT 21 võidu ja ühe kaotusega. Järgnesid Vilniuse Kibirkštis-MRU 19/3, Klaipeda Neptūnas 17/5, Liepaja/LSSS 15/7, Riia Stradiņši Ülikool 13/9, Kaunase Aistes-LSMU 12/10 ja Šiauliai-Vilmers 10/12.

Kuus paremat esindust jätkavad play-off’i mänge.

Andrei Smetana fotosid saab vaadata SIIT.