Darryl Tucker Jr. Foto: Siim Solman, AVIS UTILITAS Rapla Facebook

AVIS UTILITAS Rapla eesliini võimas tegutsemine viis Läti Ülikooli alistamiseni

19.03.2022

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas võttis AVIS UTILITAS Rapla koduväljakul võidu Läti Ülikooli vastu numbritega 84:74.

Skoorivaeselt alanud esimesel veerandajal haaras kodumeeskond peagi initsiatiivi. Lätlastel olid vastused olemas ning vahe viiest punktist suuremaks ei paisunud.

Teist veerandaega alustati väljakuperemeeste 22:18 eduseisust. Viie minutiga kasvas vahe kasvanud 13-punktiliseks, 34:21. Poolajapausile mindi Eesti meeskonna 46:37 juhtimisel.

Kolmanda veerandaja keskpaigas kapten Sven Kaldre tabavast kaugviskest 57:46 juhtima läinud Rapla hoog seejärel pisut rauges. Otsustavale kümnele minutile mindi vastu kodumeeskonna eduseisus 59:55.

Viimast mänguneljandikku alustasid raplalased 7:0 spurdiga, 66:55. Lätlased suutsid küll vahe peagi viie silma peale mängida (61:66), kuid kodumeeskonnal olid uued lasud valmis.

Eemalt sopsas Kaarel Välb, hüppeviskega skoorisid Demajeo Wiggins ja Martin Paasoja, kelle asus kodumeeskond 12 punktiga juhtima.

Kaks minutit ja nelikümmend sekundit enne lõpusireeni perimeetrilt tabanud lätlased vähendasid vahe seitsmele punktile, 72:79. Raplal läks vastamisega aega ligi poolteist minutit, siis tabas kapten Sven Kaldre samuti kaare tagant ja taastas 10-punktilise eduseisu, 82:72.

Lõppskoori vormistas kolmkümmend sekundit enne kohtunike lõpuvilet vabaviskejoonelt Martin Paasoja.

Rapla eest tegid korraliku esituse eesliini palgatud leegionärid Darryl Tucker Jr (24 punkti, 8 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja üks vaheltlõige) ja Demajeo Wiggins (21 punkti, 15 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget), tuues meeskonna 84 punktist pisut üle poole – 45.

AVIS UTILITAS Rapla on kasseerinud 11 võitu ja 13 kaotust, mis annab play-off’i viiva viimase, kaheksanda koha. Ees on kaks matši – 22. märtsil kodus BC Kalev/Cramoga ja 26. märtsil võõrsil Tallinna Kaleviga.

Jälitaja Tartu Ülikool Maks & Mooritsa edestamiseks vajavad Lluis Riera hoolealused kaht võitu, aga võib piisata ka ühest, kui tartlased ühe kahest järelejäänud mängust kaotavad. Nikolajs Mazursi hoolealustel seisavad ees matšid Valmiera GLASS VIA ja BK Ventsilsiga.

AVIS UTILITAS RAPLA – LÄTI ÜLIKOOL

84:74

SEISU ARENG

1. veerand 22:18, 2. veerand 46:37, 3. veerand 59:55, 4. veerand 84:74.

PUNKTID

Tucker Jr 24 (2 p 8/9, 3 p 1/2, vv 5/6), Wiggins 21 (2 p 9/16, vv 3/4), Paasoja 17 (2 p 3/4, 3 p 3/6, vv 2/2) – Dāvids Vīksne 21 (2 p 6/8, 3 p 3/4), Ričards Vitoļskis 12 (2 p 4/7, vv 4/5), Eduards Avotiņš 11 (2 p 2/4, 3 p 1/1, vv 4/4).

LAUAPALLID

34 – 33. Wiggins 15, Tucker Jr 8, Ričards Vanags 5 – Vīksne 8, Reinis Avotiņš 7, Gustavs Kampuss 6.

SÖÖDUD

23 – 18. Paasoja 8, Tom Kaldre 5, Sven Kaldre ja Tucker Jr 3 – Vitoļskis 7, Vīksne ja Valters Briedis 3.