Mario Paiste. Foto: Martti Vaidla

BC Kalev/Cramo põrus BK Ogre vastu, Tallinna Kalev üllatas BK Liepāja alistamisega

19.03.2022

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas pidi märtsi alguses kodus BK Ogrest 25 punktiga üle olnud BC Kalev/Cramo täna võõral väljakul vastu võtma 64:76 kaotuse. Tallinna Kalev lõpetas võõrsil pika 17-mängulise võidupõua, olles BK Liepājast napilt parem 80:79.

Kahe ja poole minutiga 0:8 taha jäänud BC Kalev/Cramo võitles perioodi lõpuks välja viigiseisu 21:21. Teisel veerandajal hoidis kodumeeskond kerget initsiatiivi. 25:25 viigiseisult tehti nelja minutiga 9:2 spurt, 34:27. Poolajapausiks näitas tabloo ogrelaste 37:32 eduseisu.

Pikemalt pausilt naastes näitasid väljakuperemehed  paremat stardikiirendust. Veerandaja esimesel minutil kaks kaugviset sopsanud tagamees Jānis Antrops kasvatas Ogre eduseisu üheteistkümnele punktile, 43:32. Kolm ja pool minutit enne perioodi lõppu juba 15-punktilisse kaotusseisu jäänud Eesti esiklubi tegi seejärel 11:2 spurdi, mis nad otsustava kümne minuti eel vastastest kuue punkti kaugusele tõi, 50:56.

Mängukellale oli jäänud veel kolm minutit ja nelikümmend kaks sekundit, kui Tanel Kurbas tabas  perimeetrilt ning kahandas vahe nelja silma peale, 62:66. Paraku jäi see kalevlaste jaoks viimaseks ilusaks hetkeks seekordses vastasseisus, sest Ogre meeskonnal oli vastu panna 14:2 lõpuspurt.

Leegionäridest teenis täna enim mänguaega lätlane Ojārs Siliņš (31:23), kes aga kätt valgeks ei saanud (2 p 0/2, 3 p 0/5). Positiivse poole pealt panustas Siliņš 6 lauapalli, resultatiivse söödu ja viskeblokeeringuga. Ameeriklasest tsenter Kamari Murphy arvele kogunes 13 minuti ja 21 sekundiga 2 punkti, 5 lauapalli,  vaheltlõige ja 4 isiklikku viga.

BK OGRE – BC KALEV/CRAMO

76:64

SEISU ARENG

1. veerand 21:21, 2. veerand 37:32, 3. veerand 56:50, 4. veerand 76:64.

PUNKTID

Kristaps Dārgais 20 (2 p 8/9, 3 p 1/1, vv 1/1), Jānis Antrops 12 (3 p 4/6) – Donovan Jackson 15 (2 p 4/7, 3 p 0/7, vv 7/8), Mārcis Vītols 10 (2 p 2/2, 3 p 2/6).

LAUAPALLID

51 – 43. Dārgais 12, Prentiss Nixon 11 Paulius Poška 7 – Rauno Nurger 7, Siliņš 6, Murphy, Kristjan Kitsing ja Kurbas 5.

SÖÖDUD

26 – 13. Nixon 6, Rinalds Sirsniņš 4 – Nurger 3, Jackson, Silas Melson ja Kurbas 2.

MARIO PAISTE TABAMUS LÕPETAS TALLINNA KALEVI VÕIDUPÕUA

Mängukellale oli jäänud pisut alla kahe minuti, kui Joonas Järveläineni hüppevise tõi tabloole viigiseisu 75:75. Lätlaste poolel vastas Oskars Hlebovickis nelja järjestikuse punktiga, 79:75.

Minut enne lõpusireeni vabavisked teeninud kalevlaste tsenter Michael Buchanan eksis paraku mõlemal katsel.

BK Liepāja rünnakul näitas head kaitset üleplatsimehena 17 punkti toonud Aleksander Hint, realiseerides vaheltlõike kiirrünnakukorviks, 77:79.

Lätlaste luhtunud rünnakuüritusest kaitselauapalli haaranud Buchanan algatas tallinlaste lõpuponnistuse, mis päädis viis sekundit enne sireeni Mario Paiste tabava kaugviskega, 80:79. Järelejäänud ajaga enam kumbki meeskond korvini ei jõudnud.

See tähendas Tallinna Kalevi võidutantsu algust, mida viimati sai pidada möödunud aastanumbri 13. novembril, kui kodus alistati Läti Ülikool 74:67. Tollest kooseisust said ka seekord võidust osa kuus korvpallurit ehk pooled meeskonnast – nii palju on koosseis sügisega võrreldas muutunud.

Avapoolaeg lõppes Liepāja 44:41 paremusega (25:22; 19:19). Kolmandal veerandajal vastased paaril korral kaheksa silma kaugusele lubanud kalevlased võitlesid end lõpuveerandiks taas heale löögipositsioonile, jäädes lätlastest maha kahe punktiga 61:63.

BK LIEPAJA – TALLINNA KALEV

79:80

SEISU ARENG

1. veerand 25:22, 2. veerand 44:41, 3. veerand 63:61, 4. veerand 79:80.

PUNKTID

Roberts Krastiņš 16 (3 p 3/6, vv 7/8), Hlebovickis 16 (2 p 3/5, 3 p 2/5, vv 4/4), Zigmars Raimo 14 (2 p 4/6, 3 p 1/2, vv 3/5) – Hint 17 (2 p 3/4, 3 p 3/3, vv 2/3), Buchanan 17 (2 p 6/8, vv 5/10), Joonas Järveläinen 10 (2 p 5/11).

LAUAPALLID

37 – 44. Raimo 13, Kārlis Šiliņš 6, Roberts Bērziņš 5 – Buchanan 12, Järveläinen 9, Paiste 7.