Oliver Metsalu. Foto: TalTech Basketball Facebook

Rakvere Tarva alistanud TalTech/OPTIBET kindlustas Paf Korvpalli Meistriliigas teist kohta

19.03.2022

Oliver Metsalu täitis meisterlikult TalTech/OPTIBET-i liidrirolli, panustades kodusaalis Rakvere Tarvast jagu saades 34 punkti ja 12 lauapalli.

Avaveerandaeg möödus võrdsete võimalustega ja Tarvas juhtis 11:10. Tasapisi kallutasid võõrustajad vaekausi enda kasuks ja väikesele hingetõmbeajale mindi nende eduseisus 27:23.

Teine periood algas Toomas Raadiku ja Indrek Kajupanga korvidest, 14. minutil viisid Ralf Küttise kolm vabaviset tehnikaülikooli meeskonna juhtima 12 punktiga, 39:27.

Siis võttis ohjad tugevasti end pihku Oliver Metsalu, kes tõi mõne minutiga kodumeeskonna kontosse üheksa punkti ja peremehetses ka lauavõitluses. Kaks tabamust lisas Tanel Sokk ja poolaeg lõppes 58:35.

Teisel poolajal rullus taas mõlemapoolsete võimalustega mäng. Punkte tõi nagu küllusesarvest Metsalu, kes väärib TalTech/OPTIBET-i kõige kindlama alustalana esiletõstmist tervel hooajal. Ääremängija panustas hooaja parima skoorina 34 punkti, 14 kahepunktiviskest tabas 11. Tema efektiivsusarv oli koguni 49!

TALTECH/OPTIBET – RAKVERE TARVAS

93:72

SEISU ARENG

1. veerand 27:23, 2. veerand 58:35, 3. veerand 73:51, 4. veerand 93:72.

PUNKTID

Metsalu 34 (2 p 11/14, 3 p 2/7, vv 6/7), Küttis 13 (2 p 1/3, 3 p 2/4, vv 5/6) – Aleksa Nikolić 17 (2 p 5/7, 3 p 0/1, vv 7/8), Sten Saaremäel 12 (2 p 4/5, 3 p 1/3, vv 1/1).

LAUAPALLID

44 – 40. Metsalu 12, Kaspar Kitsing 8, Raadik 6, Sokk 5 – Igor Josipović 10, Nikolić 8.