Oleksandr Kovliar. Foto: Tartu Ülikool Maks & Moorits Facebook

Tartu Ülikool Maks & Moorits võttis võõrsil Riia VEF-i skalbi

19.03.2022

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas alistas Tartu Ülikool Maks & Mooritsa võõrsil tugeva avapoolaja toel turniiritabeli liidri Riia VEF-i 93:86, sai kümnenda võidu ja jätkab pürgimist play-off’i turniirile kaheksa parema meeskonna hulka.

Avaveerandaja 27:21 võitnud tartlased näitasid südikat mängu ka teisel perioodil, kui asuti juhtima 16 punktig. Poolajapausile mindi eestlaste eduseisus 55:41.

Tartlaste ridades paistsid silma meeskonna esimesed kaheksa punkti visanud mängujuht Oleksandr Kovliar, mitmel korral eemalt sopsanud tagamees Braxton Huggins ning esimese poolaja täpse kaugviskega lõpetanud Märt Rosenthal.

Tartu pallurid kontrollisid sündmuste kulgu kuni kolmanda veerandaja teise pooleni. Seisus 57:69 tegi VEF 6:0 spurdi, mis jättis külalistele enne viimast perioodi kuuepunktilise edu 63:57.

Neljandat veerandaega oli mängitud pisut vähem kui neli minutit, kui tagamängija Jalen Riley tõi kaugviskega Läti meeskonna vaid punkti kaugusele, 73:74. Kaks ja pool minutit hiljem näitas tabloo aga Nikolajs Mazursi hoolealuste 82:75 edu. Kellalt oli kulunud veel üks minut, kui Oliver Suurorg rünnakuaja lõpus kaugviske tabas, 85:76.

Viimasel kahel ja poolel minutil õnnestus Eesti meeskonnal võõrustajad ohutus kauguses hoida. Lõppskoori vormistas vabaviskejoonel Huggins.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on turniiritabelis 10 võitu ja 14 kaotust. Ees on kohtumised kodusaalis 22. märtsil Valmiera GLASS VIA ja kaks päeva hiljem teisel kohal asuva BK Ventspilsiga. AVIS UTILITAS Rapla meeskonnast möödumiseks on ilmselt tarvis mõlemad vastased alistada.

RIIA VEF – TARTU ÜLIKOOL MAKS & MOORITS

86:93

SEISU ARENG

1. veerand 21:27, 2. veerand 41:55, 3. veerand 63:69, 4. veerand 86:93.

PUNKTID

Alexander Madsen 21 (2 p 5/9, 3 p 1/4, vv 8/9), Kristers Zoriks 14 (2 p 2/4, 3 p 3/9, vv 1/2), Rayshaun Hammonds 14 (2 p 6/13, vv 2/2) – Huggins 18 (2 p 2/3, 3 p 4/7, vv 2/2), Kovliar 16 (2 p 2/5, 3 p 2/4, vv 6/6), Rosenthal 15 (2 p 3/4, 3 p 1/1, vv 6/7), Emmanuel Wembi 15 (2 p 5/7, vv 5/7).

LAUAPALLID

40 – 36. Hammonds 10, Artis Ate 8, Iļja Gromovs ja Madsen 5 – Adomas Drungilas ja Wembi 7, Kovliar 5.