Reinar Hallik. Foto: Siim Semiskar

Püsimajäämise heitlus Saku I liigas jõuab haripunkti, ohutsoonis asuvad kolm meeskonda

18.03.2022

Kõige suuremas väljakukkumise ohus Rae Koss/Hansaviimistlus alistas kodusaalis Jüri spordihoones Reinar Halliku Korvpallikooli/Iisaku Gümnaasiumi ja jätkab heitlust Saku I liigasse püsimajäämise eest.

Rae Koss/Hansaviimistlus startis võidujanuselt ja juhtis avaveerandajal 25:15. Teisel veerandil kahandas Reinar Halliku kaugvise allajäämise kolmele punktile, 36:33. Siis võtsid võõrustajad taas hoo üles ja poolajapausile mindi kodumeeskonna eduseisus 44:35.

Kolmandal perioodil suurendas Marcus Neilandi tabamus Rae valla korvpallurite edu 16-punktiliseks. Külaliste selgroog polnud aga murtud. Nad spurtisid viimasel veerandajal 9:0 ja kahandasid vahe neljale punktile, kui lõpuni jäi minut ja 17 sekundit. Vahe võinuks veelgi väheneda, aga Kristo Saage kaks vabaviset kolmest olid ebatäpsed.

Väljakuperemehed võitsid 89:80 ja teenisid turniiritabelisse seitsmenda võidu. Võitjate tulemuslikumad olid Karl-Kristjan Vaab 32 punkti ja 9 lauapalliga ning Rannar Raap 13 punkti, 14 lauapalli ja 8 resultatiivse sööduga. Külalistele tõi Eddie Hunt juunior 22 punkti ja 7 lauapalli.

Võita tuleb Rae Koss/Hansaviimistluse korvpalluritel ka kaks viimast mängu – Tartu Kalev/Estiko ja võõrsil SK Nord Aid Cramo. Sel juhul võivad nad liigasse püsima jääda.

Nii G4S Noorteliiga esindusest 93:64 jagu saanud Eesti Maaülikool/Skarconil kui ka Reinar Halliku Korvpallikooli/Iisaku Gümnaasiumi meeskonnal on kaheksa võitu, kaotusi vastavalt 11 ja 12. Reinar Halliku võistkonnal seisavad ees kohtumised kodus TSA Kalevi ja võõrsil Tartu Kalev/Estikoga. Maaülikooli meeskond kohtub võõrsil Tartu Ülikool/Eviko ning kodus Keila Korvpallikooli ja Tamsalu Los Toros/TalTechiga.

Keila Korvpallikool alistas võõrsil liigast välja kukkuva SK Nord Aid/Cramo 83:81 ja kindlustas 6. kohta (9/9). Peep Pahvi hoolealuste lähikonkurent (9/11) Paide Viking Window kaotas võõrsil Tartu Kalev/Estikole 71:92.

Teisel-kolmandal kohal asuvate meeskondade vastasseisus alistas TSA Kalev Tamsalu Los Toros/TalTechi 69:68. Võitjate kontosse panustas Siim Laur 20 punkti, 6 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Rait Käbina taktikepi all mängiva TalTech/OPTIBET-i järelkasvuesinduse parim oli Janar Aniste 30 punktiga. TSA Kalev oli lauavõitluses parem 52:40.

Tamsalu Los Toros/TalTechi tabeliseis on 15/5 ja TSA Kalevil 14/5. TERE Kadrina Karud on juba kindlustanud põhiturniiri esikoha.

G4S Noorteliiga asub eelviimasel, 11. kohal, Audentese spordigümnaasiumi poiste võistkond säilitab koha sarjas ka järgmiseks hooajaks.

Siim Sermiskari fotosid Rae Koss/Hansaviimistluse ja Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku gümnaasiumi mängust saab vaadata SIIT.