Palliga Mirjam Nikolai. Foto: Siim Semiskar

Naiste esiliiga põhiturniiri esikoht kuulub Audentese Spordiklubile

17.03.2022

Audentese Spordiklubi alistas võõrsil BC Elva CHK/Tartu Ülikooli 72:67 ia juhib põhiturniiri täisedu 13 võiduga.

Elvalannad osutasid liidritele südi vastpanu. Kuigi tallinlannad juhtisid kolmandal veerandajal 51:35 ning neli ja pool minutit enne lõppu 68:55, jõudsid võõrustajad veidi enam kui minut enne kellaosuti täissaamist Mirjam Nikolai tabamusest ühe punkti kaugusele. Spurdi 12:0 heaks tegid skoori ka Janeli Lilleallik ja Kätlin Korjus.

Viimasel minutil avanes kodunaiskonnal võimalus juhtimagi minna, kuid ebatäpsed visked ja pallikaotused loovutasid edušansi külalistele. Mailian Elisabeth Matsina ja Mariell Friedemanni korvid tagasid võidu Reet Rausbergi hoolealustele.

Võitjate heaks panustasid 40 minutit mänginud Eliise Pajumets 24 punkti, 7 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu, Trine Kasemägi 17 punkti ja 9 lauapalli ning Matsina 16 punkti. Puudusid Kati Rausberg ja Ele-Riin Vene. Elva naiskonnas tõusid esile Nikolai 16 punkti ja 9 lauapalliga, Lilleallik 15 punktiga ning Korjus 12 punkti ja 16 lauapalliga. Audentese SK mängijad patustasid 29 pallikaotusega, elvalannad tegid 19 vaheltlõiget.

Teist kohta kindlustas korvpallinaiskonnast OSK/VESIIR 74:63 jagu saanud G4S Noorteliiga. Võitjate edukamad olid Kayla Jade Frier 17 punkti, Sille-Liis Mölder 14, Anete Elisabeth Adler 12 punkti ja 13 lauapalliga. Vastaste kasuks tõi Kerli Haas 20 punkti ja 8 lauapalli.

Põhiturniiri teises ringis 6.–10. kohale alistas Pärnu Spordikool TalTech BS/Altiuse 78:42. Triin Juurik viskas 31 punkti. 6. koha sai Pärnu Spordikool (8/6), 7. Rapla Korvpallikool (8/6) ja 8. TSA Kalev (5/8).

Play-off’i turniiril osalevad kaheksa naiskonda. Veerandfinaalides on vastamisi Audentese SK – TSA Kalev, G4S Noorteliiga – Rapla Korvpallikool, Luunja korvpallinaiskond – Pärnu Spordikool ja BC Elva CHK/Tartu Ülikool – OSK/VESIIR.