ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Reet Rausberg

Reet Rausberg: U16-koondise vahekokkuvõte

03.06.2015

Tüdrukute U16 koondis sel aastal EMil kaasa ei löö. Kuid koondis on esinenud Reet Rausbergi ja Marek Koitla käe all jaanuaris BSBC-turniiril ning mai algul Rootsis Nordic Cupil. Järgmiseks sportlikuks väljundiks neile on Baltic Cup juulikuus.

Jaanuarikuisest BSBC kokkuvõüttest, mõttevahetusest Reet Rausbergiga jäi pinnale kõlame tees, et mängijate valik ses vanuserühmas valik on üsna ja üllatavaltki lai, kuid eredaid tüüpe ses aastakäigus eriti ei ole. Lisaks: sel koondise puudub pikk, või: pikad. Talvel tõi Rausberg peamisena välja ka meie tüdrukute ebakindluse.

 

Siinkohal lühike usutlus Reet Rausbergiga – Nordic Cupi põhjal ja suvise programmi eel.

 

Esmalt palun U16 koondise Nordic Cup-i analüüs, hinnang Solnas nähtu põhjal.

Hinnang on pigem positiivne kui negatiivne (koondis sai kolm võitu ja kaks kaotust). Kindlasti olime paremas seisus kui jaanuaris BSBC turniiril.

 

Mis seisundis koondis on, kes parem välja näeb?

Kuigi mängijatele pole Nordic Cupi aeg kõige parem ( äsja just lõppenud Eesti MV finaalid ja kevadel üldse palju mänge) olen meie mängijate esitustega rahul.

 

Tõsi, kõigil juhtus sisse ka ebaõnnestumisi, stabiilset mängijat nagu ei olnudki. Igas mängus leidus aga keegi, kes mängis hästi. Võitlesid ja üritasid enam-vähem kõik mängijad.

 

Kahjuks esimeses mängus saime ka kolm traumat - ühe mängija saime siiski töösse juba järgmise mängu poolajast, teise mängija neljandaks mänguks, kahjuks ühe mängija vigastus ei lubanudki turniiril rohkem mängida. Kindlasi oleks neid mängijaid olnud võistkonnale vaja rohkem, kui nad seda teha said.

 

Paluks välja tuua mõned koondise positiivsemad jooned, tendentsid, samas ka peamised puudujäägid.

 

Pilt, nagu ütlesin, on positiivsem kui jaanuaris BSBC turniiril. Muutsime rünnakujoonist ja minu arust see oli hea. Mäng muutus teravamaks ja mitmekülgsemaks. Julgeti vabadelt positsioonidelt peale visata ja ka visketabavus oli parem.

 

Ka ei jäänud me pressingu ja tugeva survega enam nii palju hätta kui talvel, saime palli enam vähem ilusti üle viidud.

 

Kindlasti tuleb veel parandada kaitsemängu ja selgeks teha põhitõed, mismoodi kaitses mängime. Selles osas oli meil puudujääke.

 

Kõige nõrgem külg sellel võistkonnal on lauavõitlus. Sellele tuleks meeletut tähelepanu pöörata tüdrukute korvpallis üldse.

 

Järgmine etapp on U-16 tüdrukte koondisel Balti Cup juulikuus Tallinnas. Mis mõtetega?

 

Olulisi muudatusi koosseisus ei planeeri teha,võib olla lisandub laagrisse mõni tüdruk. On ka neid mängijaid, kes seni üpris kergekäeliselt on koondisekutsest loobunud. Neid ma enam kutsuma ei hakka.

 

*       *       *

Juulis toimub U16 tüdrukute koondisel 15-päevane laager, juba on meiega mängimise vastu huvi tundnud needsamad Rootsi tüdrukud. Samas, U16 koondisest Kätrin Varik (saab juuni lõpul 16) alustab homme Ungaris Debrecenis 3x3 MMi.

 

 

Sünnipäevad
Täna, 22. september
Remi Aare (42)
Heigo Erm (41)
Jaak Hubelmann (66)
Margus Jaago (58)
Homme, 23. september
Lauri Luks (34)
Külli Reinfeld (37)
Igor Tavaste (72)
Risto Visnapuu (39)
Sulge

Ülekanded