Valencia poolfinaalipääs oli vast pisut üllatav

Hispaanias selgusid poolfinaalpaarid

01.06.2015

Hispaania korvpalli kõrgliigas selgusid nädalavahetusel esimesed poolfinalistid, kui suurfavoriidid Madridi Real ja Barcelona võitsid oma veerandfinaalseeriad kuivalt kaks-null.

Suursoosikud ei vääratanud

Tänavune Euroliiga tšempion ja Hispaania liiga põhiturniiri võitja Madridi Real sai pühapäeval teistkordselt jagu Gran Canaria meeskonnast. 93:86 lõppenud kohtumises viskas Sergio Rodriguez 26 punkti ning Sergio Llull lisas 22 silma. Las Palmase poolel tõi Albert Oliver 18+10rs.

Põhiturniiri teisena lõpetanud Barcelona oli laupäeval peetud kohtumises 80:74 üle Badalona Joventutist. Juan Carlos Navarro viskas 13 punkti ning Marcelinho Huertas lisas 12 silma, tšehh Tomaš Šatoransky 10+4+5.

Teises kahes veerandfinaalis oli seis enne esmaspäeva õhtut üks-üks: Real pidi saama endale vastase poolfinaalseeriast Bilbao Basket -Valencia ning Barcelona seeriast Malaga Unicaja-Laboral Kutxa.

Bilbao ja Vitoria viigistasid

Bilbao oli avamängu kodus Valenciale kaotanud (sellest kirjutasime) – 75:91. Teise mängu Valencias see-eest Bilbao võitis 80:76 (37:48), kolmas veerand seal kuulus külalismeeskonnale 27:16. Bilbao tabas kaheksa vabaviset rohkem, vaheltlõiked neile 9-2.

Alex Mumbru tõi tol õhtul 17, Joaquim Colom 14+6+11, Axel Hervelle 12+6lp; Valencia poolel Vladimir Lucic 17 ja Bojan Dubljevic 15.

Vitoria meeskond alistas teises mängus Unicaja 92:82 (49:36). Fernando San Emeterio tõi baskidele 19, Mike James 15, Fabien Causeur 13+2+4, Kim Tillie 12+7lp; Unicaja poolel Jayson Granger 14+3+5,  Stefan Markovic 14 ja Mindaugas Kuzminskas 10+3+4.

Valencial oli õnne rohkem

Mõlemad esmaspäevased kohtumised kujunesid põnevaks. Kodumeeskonnad (Bilbao ja Malaga) seejuures olid teisel veerandil kümne ja kolmandal veerandil viie punktiga taga – see oli ühendavaks jooneks samal ajal peetud kohtumiste puhul. Kuid kodumeeskonnad hakkasid lõpupoole kosuma ja järgmisel hetkel olid mõlemad mängud viigis...

Ometi, Bilbao küll juhtis viimasel minutil, kuid Valencia tagamehe Pau Ribase (ülemisel fotol) mõlemad vabavisked 25 sekundit enne lõppu tabasid ning Alex Mumbru kahepunktivise enam ei tabanud – 71:70 võit ja poolfinaalikoht Valenciale, tänavusele Eurocupi finalistile.

Sam Van Rossum tõi VAL poolel 14, Bojan Dubljevic 13+5+2, Ribas 11 p; Bilbao poolel Mumbru 16+3+3, Latavious Williams 14+6lp ning Dairius Bertans 11 p.

Unicaja tõi otsustava pöörde

Unicaja tuli Vitoria vastu kodus samuti kaotusseisust välja ning haaras kolmandal veerandil initsiatiivi. Neljandal veerandil püsis tablool pidevalt 4-8-punktine andaluuslaste edu. Erinevalt Bilbaost aga Malaga meeskond saavutatut enam käest ei andnud ning juhtis mängu võidusadamasse – 89:77.

Unicaja poolfinaalipääsu võib igal juhul lugeda õigustatuks. Unicaja hoidis ACB Ligas kaua esikohta kuni langes Real järel teiseks ning viimase vooruga „õnnestus“ neil ka Barca järel kolmandaks libiseda, paraku. Magus-napp poolfinaalipilet peaks nüüd natuke haavu parandama.

Unicaja võitis laua 41-32 ning saavutas vabavisetest üheksa silma rohkem (91 vs 73 %). Jayson Granger (pildil) tõi 19+8rs, Fran Vazquez 14+11lp, Ryan Toolson 12 p; Mike James Vitoria poolel 16 p, Kim Tillie 15+6lp, Tornike Šengelia 13 p.