Janeli Lilleallik, BC Elva CHK/Tartu Ülikool. Foto: Siim Semiskar

Naiste esiliigas alistas Luunja korvpallinaiskond tasavägises mängus BC Elva CHK/Tartu Ülikooli

28.02.2022

Naiste esiliiga põhiturniiri teisel etapil käib liidrite Audentese Spordiklubi ja G4S Noorteliiga kannul põnev konkurents.

Turniiril 1.–5. kohale kolmandat kohta hoidnud BC Elva CHK/Tartu Ülikooli naiskond jäi kodusaalis alla Luunja korvpallinaiskonnale 62:64. Võitjate kasuks panustasid Carolina Olivia Rahkonen 19 punkti ja 6 lauapalli ning Kadri Uiga 10 lauapalli. Elva poolel oli edukam Kätlin Korjus 14 punkti, 9 lauapalli, 6 vaheltlõike ja 4 resultatiivse sööduga.

Luunja esindus oli viimasel perioodil kaotusseisus 53:55. Maarja Kalma, Kadri Uiga ja Triin Teppo tabamused viisid külalised juhtima 64:57. Võõrustajad suutsid vahet kahandada, aga seitsmenda võidu turniiritabelisse teenisid Rauno Kiuru hoolealused.

Seitse võitu on ka Elva korvpalluritel, kes püsivad kolmandana, sest neil on üks kaotus vähem kui luunjalannadel. Nendega konkureerib kuus võitu ja neli kaotust saanud korvpallinaiskond OSK/VESIIR.

Turniiril 6.–10. kohale sai kaaluka 61:59 võidu Pärnu Spordikooli üle TSA Kalev. Neljanda võidu saanud Howard Frieri hoolealused kindlustasid 8. kohta ning jätkavad kuue võiduga jätkava Pärnu Spordikooli ja seitse võitu kogunud Rapla Korvpallikooli püüdmist.

TSA Kalev oli kaks ja pool minutit enne lõppu kolme punktiga taga. Siis sopsas kaks korvi Irina Bahmatova ja võidu kindlustas Marija Gontšarova tabamus 21 sekundit enne lõppu. Gontšarova arvele jäid 17 punkti ja 12 lauapalli, Bahmatova kogus 16 punkti ja tegi 4 vaheltlõiget, Karina Blinova tõi 13 punkti ja 10 lauapalli. Pärnulannade kasuks viskas Elena Sutt 25 punkti ja Mariann Sulg hankis 11 lauapalli.

Möödunud nädala alguses alistasid Pärnu Spordikooli korvpallurid võõrsil Keila Korvpallikooli 62:51. Viimasel perioodil oli nende paremus 23:7. Võitjate kontosse tõid Sutt 25 punkti, 5 lauapalli ja 4 vaheltlõiget ning Triin Juurik 20 punkti. Keila naiskonnas tõusis esile Kristel Talv 18 punkti ja 8 lauapalliga.

Rapla Korvpallikool oli Tallinnas parem TalTech BS/Altiusest 64:61. Võidu heaks viskasid Katarina Tamm 27 ja Kaia Milling 20 punkti. Võõrustajate edukaim oli Anastassia Ptitsõna 32 punktiga.