Aksel Brifk. Foto: Siim Semiskar

Saku II liiga liidri Jõgeva VSK alistanud Rapla Korvpallikool rühib esikolmikusse

21.02.2022

Kaalukas mängus Jõgeva Valla Spordikoolist jagu saanud Rapla Korvpallikool tõusis Saku II liigas neljandale kohale.

Avaveerandajal initsiatiivi võtnud Rapla Korvpallikooli vedasid Kuremaa spordihoones võidule kolm korvpallurit. Paf Eesti – Läti korvpalliliigas AVIS UTILITAS Rapla meeskonnas kogemusi omandanud 20-aastane Markus Ruubel kogus 67:57 lõppenud kohtumises 24 punkti ja 6 lauapalli, Saku II liiga jaanuari mängijaks valitud Marek Ruut 12 punkti, 8 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu ning Kustas Põldoja 10 lauapalli ja 8 punkti.

Turniiritabelit 12 võidu ja kahe kaotusega juhtivas Jõgeva meeskonnas puudus Saku II liiga novembri mängijaks nimetatud Sten Lillemägi, kes on võistkonna peamine korvialune jõud.

KK Viimsi alistas Jõhvis peetud mängus KK Hito/BC Karjamaa 81:78 ning asub 11 võidu ja nelja kaotusega kolmandal kohal. Rapla Korvpallikoolil on sama palju kaotusi, kuid üks võit vähem.

Kaks võitu teenisid võõral väljakul Tartu Ülikool Terminal Oili moodustavad noored korvpallurid, kes võitsid laupäeval Haapsalu 84:83 ja pühapäeval Kärdlas KK Askuse võistkonna 83:79.

Mõlemas matšis selgus paremus lõpuminutitel. Haapsalu meeskond läks Dmitri Tšerepanovi tabamusest pool minutit enne lõppu juhtima 82:79. Andre Paidre sopsas kolmepunktiviske. Kahest vabaviskest ühe tabanud Jürgen Laars viis koduesinduse taas punktiga ette. Kaks sekundit enne lõpusireeni tegi Paidre võidukorvi. Võitjate suurim skoorija oli Fredrik Liiva 24 punktiga. Võõrustajate kasuks panustas Madis Saarmets 24 punkti ja 9 lauapalli.

Kohtumises hiidlastega juhtis Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi järelkasv neljanda perioodi hakul kümne punktiga. Võõrustajad jõudsid poolteist minutit enne lõppu Karl-Peeter Kanguri viskest kahe punkti kaugusele, võidu vormistas Liiva vabavisetega.

40 minutit rassinud Kangur kogus 19 punkti ja 23 lauapalli ning Risto Merimaa 24 punkti. Hiidlased vedasid mänguvankrit kuuekesi.

Võitjate kontosse tõi Robin Luik 18 punkti. Koroonaviirusesse haigestumisest põhjustatud mängupausi järel naases väljakule 207 cm pikkune Aksel Brifk. Jaanuaris peetud Baltic Sea Basketball Cupil U18 Eesti koondise parimaks tunnistatud keskmängija tõi Haapsalu vastu 9 lauapalli ja 7 punkti ning KK Askuse vastu 12 lauapalli ja 8 punkti. Peatreener Esko Tõnissoni sõnul kogub Brifk taas mänguvormi.

Tartu Ülikool Terminal Oil on saanud kuus võitu ja 11 kaotust ning koha play-off-turniiril kaheksa parema hulgas kindlustanud.