Palliga Marie Anette Sepp. Foto: Siim Semiskar

TalTech/NORDAID vormistas paremuse Klaipeda üliõpilasnaiskonna üle võiduks Balti liigas

20.02.2022

TalTech/NORDAID alistas kodusaalis Klaipeda rahvusvahelise ülikooli 70:59 ja oma osa seitsmenda võidu heaks andsid kõik väljakulkäinud üksteist naiskorvpallurit.

TalTech/NORDAID-i treenerid Sergio Rico ja Raido Ringmets tahtsid turniiri autsaiderit võõrustades anda mänguaega võimalikult paljudele hoolealustele. Minuteid jagasid omavahel üheksa korvpallurit ja pisut sai pingutada ka kümnes naiskonnaliige.

Aktiivne tegutsemine nii rünnakul kui ka kaitses on saanud noortest mängijatest koosneva TalTech/NORDAID-i tänavuseks iseloomustajaks. Teise veerandaja alguses kandis võõrustajate surve vilja ja spurdiga 16:3 asuti juhtima 37:20. Lahtirebimisele panid punkti Anna-Liisa Vannamiku ja Maarja Grünmanni vaheltlõigete järel sündinud Marie Anette Sepa ja Sofia Kosareva lähitabamused.

Kolmandal veerandajal kasvas tehnikaülikooli naiskonna edu 19-punktiliseks. Ent külalised ei näidanud alistumise märke, vaid rühkisid viimasel perioodil kolme tabava kaugviskega nelja punkti kaugusele, 61:57.

Liider Sepp võttis vedamise enda kanda. Ta tõi naiskonna viimasest 11 punktist 9 ning panustas kokku 19 punkti, 5 vaheltlõiget, 4 resultatiivset söötu ja 3 lauapalli. Kosareva kogus 18 punkti, Annika Köster 7 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu, Vannamik 5 lauapalli ja Kätlin Kangur 4 resultatiivset söötu.

Ringmetsa sõnul otsustati kasutada võimalikult palju hoolealuseid: “Hooaeg on pikk ja mänge palju, eesmärk oli anda mänguaega võimalikult paljudele. Proovisime mängida oma tavalist mängu, nii hästi kõik ei õmnnestunud, kui mõni päev tagasi Vilniuse Kibirkštist alistades. Kokkuvõttes on tüdrukud olnud tublid ja juba teinud hea hooaja.”