Demajeo Wiggins. Foto: AVIS UTILITAS Rapla Facebook.

AVIS UTILITAS Rapla sai kodusaalis BK Ogrelt valusa lisaajakaotuse

19.02.2022

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas pidi AVIS UTILITAS Rapla Märjamaa spordikeskuses peetud kohtumises tunnistama lisaajal BK Ogre meeskonna kahepunktilist paremust.

Kaks ja pool minutit enne üleaega tabas Ogre mängujuht Rinalds Sirsniņš Rapla 73:66 eduseisus vabavisked, 68:73. Järgmise minuti jooksul lajatas sama mees järjepanu kaks kaugviset ning viis lätlased 74:73 juhtima.

Külaliste hoogu aitas pidurdada Martin Paasoja kahepunktivise, 75:74. Ogre eesliinijõud Kristaps Dārgais tabas vabaviskejoonel kahest sooritusest ühe, 75:75.

Lisaaega oli mängida jäänud veel minut ja kakskümmend kolm sekundit, kui 80:80 viigiseisul tabas perimeetrilt Tom Kaldre, 83:80. Ogre poolel vastas omakorda Jānis Antrops, 83:83.

Järgmisel rünnakul oli eemalt täpne raplalaste kapten Sven Kaldre, 86:83. Paraku kõigest kuus sekundit hiljem olid tablool taas viiginumbrid, sedapuhku sopsas Sirsniņš.

Rapla rünnak sihile ei jõudnud ning Jaron Martini möödaläinud viske järel haaras lauapalli Sirsniņš. Teda jäi katma tsenter Demajeo Wiggins ning kogenud mängujuht kasutas ebavõrdse vahetuse edukalt ära. Paari osava pettemanöövriga murdis lätlaste viskekahur hoopis korvi alla ning toimetas palli koos sireeniga läbi rõnga.

Kohtumist suurepäraselt alustanud Rapla juhtis avaveerandil 27:9. Teisel perioodil tabanud mõõn lubas Ogrel poolajapausiks vahet jõudsalt vähendada. Kolmandal veerandajal taas jalad alla saanud punasärgid suutsid otsustavaks mänguperioodiks hoida 10-punktilist vahet.

11. võidu teeninud BK Ogre kindlustas turniiritabelis kuuendat kohta, järgneb võidu vähem kogunud Pärnu Sadam. Üheksa võiduga kaheksandal kohal asuv Rapla meeskond edestab samuti play-off-turniirile pürgivat Tartu Ülikool Maks & Mooritsat ühe võidu võrra, kaotusi on neil vastavalt 10 ja 13.

AVIS UTILITAS RAPLA – BK OGRE

86:88

SEISU ARENG

1. veerand 27:9, 2. veerand 49:39, 3. veerand 68:58, 4. veerand 75:75, 1. lisaaeg 86:88

PUNKTID

Wiggins 19 (2 p 6/10, vv 7/10), Tom Kaldre 13 (2 p 2/3, 3 p 3/5), Martin 12 (2 p 3/8, 3 p 1/9, vv 3/4) – Uģis Pinete 21 (2 p 3/5, 3 p 4/12, vv 3/4), Sirsniņš 19 (2 p 1/3, 3 p 4/10, vv 5/6), Prentiss Nixon 15 (2 p 1/3, 3 p 3/7, vv 4/4).

LAUAPALLID

48 – 46. Darryl Tucker Jr 11, Wiggins 10, Ricards Vanags 5 – Matas Jucikas 9, Dārgais ja Antrops 7.

SÖÖDUD

22 – 14. Martin 9, Vanags 4, Martin Paasoja 3 – Sirsniņš 4, Antrops 3.

BC KALEV/CRAMO VÕTTIS LÄTI ÜLIKOOLI VASTU KOHUSTUSLIKU VÕIDU

Eesti esiklubi BC Kalev/Cramo alistas Riias kõva vastupanu osutanud Läti Ülikooli 68:58.

Avaveerandil võõrustajatest 26:19 üle olnud kalevlaste-cramolaste mäng lagunes täielikult teisel perioodil, kui lätlastel lubati ette võtta koguni 19:1 spurt. Poolajapausiks võideldi end mängu tagasi, 38:40.

Väga väikese skooriga kolmas veerandaeg õnnestus eestlastel võita 11:10, kuid otsustaval perioodil suutsid külalised siiski eeldatavalt nõrgema meeskonna alistada 18:9 ning Läti pealinnast püstipäi lahkuda.

LÄTI ÜLIKOOL – BC KALEV/CRAMO

58:68

SEISU ARENG

1. veerand 26:19, 2. veerand 40:38, 3. veerand 50:49, 4. veerand 58:68

PUNKTID

Dāvids Vīksne 12 (2 p 3/8, 3 p 1/3, vv 3/3), Reinis Avotiņš 9 (2 p 4/5, vv 1/2) – Silas Melson 16 (2 p 2/2, 3 p 4/8), Rauno Nurger 9 (2 p 3/8, vv 3/3), Donovan Jackson 9 (2 p 2/5, 3 p 1/3, vv 2/2).

LAUAPALLID

32 – 39. Edvards Mežulis 6, Vīksne 6, Alberts Putāns, 5 – Kamari Murphy ja Nurger 7, Ojārs Siliņš 6.

SÖÖDUD

17 – 18. Ricards Vitoļskis ja Putāns 6 – Jackson 4, Marcis Vitols 4.

RIIA VEF TUNNISTAS VÕÕRSIL BK VENTSPILSI PAREMUST

Koduseinte toetust nautinud BK Ventspils sai täistabamuse turniiritabeli liidri Riia VEF-i vastu numbritega 87:81.

Esimesel veerandajal külalistele 12:22 alla jäänud Ventspilsi korvpallurid otsustasid kohtumise saatuse teisel ja kolmandal perioodil, mil olid VEF-ist üle koondtulemusega 52:35 (27:17; 27:18).

VEF jõudis küll kolm minutit enne lõpusireeni Ronald Curry kaugviskest vaid punkti kaugusele, ent lõpuheitluses tegutses kindlamalt Ventspilsi meeskond.

BK VENTSPILS – RIIA VEF

87:81

SEISU ARENG

1. veerand 12:22, 2. veerand 39:39, 3. veerand 66:57, 4. veerand 87:81

PUNKTID

Larry Thomas 17 (2 p 2/4, 3 p 3/6, vv 4/4), Kristaps Mediss 15 (2 p 1/3, 3 p 2/3, vv 7/8), Arturs Ausejs 13 (2 p 1/2, 3 p 3/6, vv 2/2) – Jalen Riley 19 (2 p 2/6, 3 p 4/6, vv 3/4), Curry Jr 17 (2 p 4/5, 3 p 1/7, vv 6/7), Māris Gulbis 13 (2 p 1/4, 3 p 2/3, vv 5/6).

LAUAPALLID

27 – 37. Denis Krestiņins 9, Guntis Sīpoliņš 4, Thomas 4 – Anrijs Miška 7, Artis Ate 6.