Sam Van Rossom, mees Valencia võidukast tagaliinist

Hispaanias tehti algust veerandfinaalidega

30.05.2015

Hispaania ACB Ligas tehti neljapäeval-reedel algust veerandfinaalidega. Suuri üllatusi ei sündinud, põhiturniiri kolm paremat - Real, Barcelona ja Unicaja olid kindlalt avamängus võidukad.

Barcelona alistas kodus Badalona Joventuti 77:55 (42:21). Ante Tomic tõi 14+7lp, Justin Doellmann 12+9lp, Maciej Lampe 11, Tomaš Šatoransky 10+5+6; kaotajail Demond Mallet 13 p.

Turniiri kolmas Malaga Unicaja võitis samuti kodus Vitoria Kutxa Laborali, tabeli kuuendat 69:55 (39:26). Jayson Granger tõi Andaluusia klubile 11, Carlos Suarez 10, Ryan Toolson 9+4rs, Vladimir Golubovic 9+13lp; baskide eest aga Mike James 11, Tornike Šengelia 10+6lp ja Kim Tillie 8p.

Real Madrid alustas veerandfinaalseeriat eile, võites kodus Gran Canariat 101:74 (50:38). Sergio Rodriguez sai kirja 20, KC Rivers 19, Felipe Reyes 18, Sergio Llull 15+6rs, Andres Nocioni 13+7lp; Gran Canaria meestest Brad Newley 20+5lp, Sasu Salin 16+2+3vl, Walter Tavares 11+6lp.

Põnevaim oli heitlus ning põnevaimaks tõotab minna seerias Bilbao Basket-Valencia, kus avamängu kodus baskid kaotasid 75:91 (38:46). Neljas veerand kuulus Valenciale 26:15. Võitjad tabasid kolmesed 27st 14, Bilbao 19st 5.

Sam Van Rossom tõi võitjaile 13, Pau Ribas 13+3+2, Guillem Vivas 12, Romain Sato 11 ja Bojan Dubljevic 9 p; Bilbao poolel Alex Mumbru 18+4+2, Marko Todorovic 16+9lp, Dairius Bertans 12, Axel Hervelle 11+4+3, Joaquim Colom 9+2+4.

Pildil Sasu Salin (Gran Canaria), kel vastas eks-Rocki mees Vilmantas Dilys (Manresa).

*       *       *

Juba täna peetakse samadel koduväljakutel teised mängud, Real oma etteaste peab homme.