U14 tüdrukute rivistus

U14 Balti matš: tüdrukud võitsid Leedut, poisid kaotasid suurelt

29.05.2015

Balti matši turniiri avamängus kohtusid Eesti U14 tüdrukud Leedu eakaaslastega. Pingelisest kohtumisest väljusid võidukalt Eesti neiud tulemusega 58:54.

Olgu täpsustatud, sellel aastal lepiti kokku, et mängitakse meile Eestis tuttavas U13 formaadis. Esimesel poolajal mängitakse viisikutega ja teisel poolaeg on vaba mäng.

Peatreener Jaanika Veinpere-Pillisneri seisukoht viisikute formaadile: „Suurepärane, et meile anti selline võimalus. Ilma eelarvamusteta sai kõiki mängitada. Tänu sellele avanesid kõik mängijad ja andsid panuse suurepäraseks tulemuseks."

Selle tõestuseks on ka punktide jagunemine kümne mängija vahel. Lauapallid Eestile 64-54 (RL 30-31). Kaksikduubli tegi Mailian-Elisabeth Matsina: 13p+12 lp. Anna Jürissaar sai kirja 11lp+5p +4 vaheltlõiget.

Ees ootavad järgmised kohtumised Läti U14 ja Leedu U15 koondisega.

*       *       *

Eesti noormeeste U-14 koondise (peatreener Gert Prants, treener Erik Mäe) esimene vastane oli Leedu koondis. Mõlemad vastased proovisid kaitses oma survet maksma panna, kuid Leedu poistel õnnestus see paremini. Esimene veerandaeg 17:12 leedukatele, teiseks veerandajaks olid Leedu poisid korda saanud oma visketabavuse ja mindi agressiivselt järgi ka ründelauda. Tulemuseks 42:18 Leedule.

Teisel poolajal mängu murrangut tuua ei õnnestunud ja Leedu pressing kandis vilja. Kolmanda veerandaja järel 66:30 leedukatele ja mängu lõppseis 91:41.

Enim punkte viskasid: Leemet Loik ja Kaspar Lootus 7p. Kõige rohkem lauapalle hankis: Kristo Tammiksaar 6lp.

Täna kohtuvad Eesti U14 koondised Läti vanusekaaslastega.

R 22.10.2021 14:00 Kohtunike komisjon
E 25.10.2021 12:30 Poiste treenerite toimkond
K 27.10.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 27.10.2021 13:30 Naiste korvpalli komisjon
E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon