Karl-Martin Kask. Foto: Pärnu Sadam Facebook

Meeskondlikumalt tegutsenud Pärnu Sadam alistas kodus Tartu Ülikool Maks & Mooritsa

22.01.2022

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas sai Pärnu Sadam koduseinte toel jagu Tartu Ülikool Maks & Mooritsast ja KK Viimsi võõrsil BK Liepājast, TalTech/OPTIBET kaotas võõrsil BK Ogrele.

Tasavägiselt kulgenud avaveerandi (14:13) järel surusid pärnakad teise veerandi keskpaigast alates üha enam oma tahet külalistele peale. Tartlastele valmistati kõvasti meelehärmi, skoori kasvatasid peaaegu kõik väljakule pääsenud suvepealinlased.

Kolmandat veerandaega alustati pärnakate 31:25 eduseisus, kuid tsenter Adomas Drungilas tabav  kaugviske tõi tartlased vaid punkti kaugusele, 32:33.

Järgneva kuue minutiga lülitasid võõrustajad sisse kiirema käigu, mis väljendus üleolekus 23:5. Pisut leevendust tartlastel tekkinud kaosesse tõid Kaspar Sepa ja Oliver Suuroru korvid veerandaja lõpus, kaotusseis kahanes 12-punktiliseks, 44:56.

Viimase perioodi võitsid külalised 22:20, kuid Heiko Rannula hoolealuste täistabamust neil ohtu seada ei õnnestunud. Lõppskoori 76:66 tõi vabaviskejoonel tabloole Pärnu Sadama värvides esimese kohtumise pidanud mängujuht Alterique Gilbert USA-st.

PÄRNU SADAM – TARTU ÜLIKOOL MAKS & MOORITS

76:66

SEISU ARENG

1. veerand 14:13, 2. veerand 31:25, 3. veerand 56:44, 4. veerand 76:66.

PUNKTID

Mihkel Kirves 14 (2 p 5/13, vv 4/10), Artur Konontšuk 14 (2 p 4/7, 3 p 2/4), Alterique Gilbert 13 (2 p 2/5, 3 p 2/2, vv 3/4) – Emmanuel Wembi 27 (2 p 11/16, vv 5/7), Oliver Suurorg 11 (2 p 1/2, 3 p 3/5), Robin Kivi 9 (3 p 3/10), Adomas Drungilas 9 (2 p 1/2, 3 p 2/7, vv 1/2).

LAUAPALLID

42 – 39. Kirves 12, Konontšuk 6, Ivo Van Tamm 5 – Wembi 19, Suurorg 5, Drungilas 4.

SÖÖDUD

17 – 19. Gilbert 5, Siim-Markus Post ja Andris Misters 3 – Kivi 8, Edmunds Elksnis 4, Märt Rosenthal 3.

MIDAGI ERILIST
Pärnu eest debüteeris 24-aastane ja 182 cm pikkune mängujuht Alterique Gilbert. Kaasa ei teinud tsenter Artūras Valeika. Tartlastel on vigastuspausil Hendrik Eelmäe.

RAIT-RIIVO LAANE KAUGVISKED AITASID KK VIIMSI/SPORTLANDI LISAAJAL VÕIDULE

KK Viimsi/Sportlandi võidumängus 74:66 BK Liepāja üle täitis suurimat rolli lisaajal 8 punkti visanud mängujuht Rait-Riivo Laane.

Seisus 61:61 alustatud üleaeg sai viimsilaste jaoks soodsa stardi, kui tänu Laane vabavisetele ning Rain Veidemani kolmepunktiviskele murti ette 66:61. Perimeetrilt sopsas ka Gustavs Jakubauskis. Viimsi meeskonna tagamängija Devin Harris tabas mõlemad vabavisked, 68:64.

Kaks ja pool minutit enne lisaaja lõppu tabas kaugviske Laane. Lätlastel vastas pealtpanekuga Roberts Bērziņš. Juba 20 sekundit hiljem saatis taas Laane kaare tagant palli läbi korvirõnga ja otsustas kohtumise saatuse. Viimasel kahel minutil enam skoori ei tehtud.

Ohjad haaranud viimsilased juhtisid teise veerandaja alguses 18 punktiga, kuid võõrustajad spurtisid 14:0 ja kahandasid poolajaks vahe kolmele punktile. KK Viimsi/Sportlandi keskmängija Ronalds Zakis langes normaalajal lõpul viie isikliku veaga välja.

BK LIEPAJA – KK VIIMSI/SPORTLAND

66:74

SEISU ARENG

1. veerand 7:23, 2. veerand 27:30, 3. veerand 50:50, 4. veerand 61:61, 1. lisaaeg 66:74.

PUNKTID

Jakubauskis 18 (2 p 2/6, 3 p 4/7, vv 2/2), Bērziņš 16 (2 p 6/14, vv 4/6), Roberts Krastiņs 13 (2 p 3/6, 3 p 1/7, vv 4/4) – Taavi Jurkatamm 16 (2 p 4/10, vv 8/10), Laane 15 (2 p 2/2, 3 p 3/7, vv 2/2), Veideman 13 (2 p 4/6, 3 p 1/2, vv 2/2).

LAUAPALLID

38 – 43. Karlis Šiliņš 8, Krastiņs 7, Bērziņš 6 – Jurkatamm 11, Laane ja Harris 8.

SÖÖDUD

14 – 15. Zigmars Raimo 5, Bērziņš 4, Krastiņs 3 – Veideman ja Harris 4, Laane 3.

MUUD ARVUD

Viimsi meeskond tabas kaugviskeid 4/22 (18%).

BK Liepāja eest ei teinud kaasa mängujuht Renars Birkans ning väikese ääremängija kohalt puudusid Verners Kohs ja Kārlis Žunda.

TALTECH/OPTIBET JÄI EDURIVI TÄIENDANUD BK OGRELE ALLA

Esimese veerandaja teisel poolel 12:0 spurdiga ohjad enda kätte haaranud kodumeeskond kättevõidetut enam ei  loovutanud.

Avapoolaja 43:33 eduseisu kasvatati kohtumise lõpuks küll vaid kahe punktiga (12:10; 22:22), kuid väiksemaks kui seitse silma Alar Varraku juhendatavad kaotusseisu kahandada ei suutnud.

Viimasel veerandajal 20 punktiga juhtinud BK Ogre võidunumbrid olid lõpusireeni kõlades 77:65.

BK OGRE – TALTECH/OPTIBET

77:65

SEISU ARENG

1. veerand 21:15, 2. veerand 43:33, 3. veerand 55:43, 4. veerand 77:65.

PUNKTID

Matas Jucikas 20 (2 p 9/14, vv 2/4), Kristaps Dārgais 11 (2 p 4/7, vv 3/3), Renars Magone 9 (2 p 4/5, vv 1/1), Uģis Pinete 9 (3 p 3/8), Rihards Zēbergs 9 (2 p 4/7, vv 1/1) – Ralf Küttis 11 (2 p 2/2, 3 p 2/4, vv 1/3), Oliver Metsalu 10 (2 p 4/6, vv 2/4), Tanel Sokk 9 (2 p 1/4, 3 p 1/1, vv 4/4).

LAUAPALLID

45 – 41. Dārgais 14, Jucikas 8, Paulius Poška 5 – Toomas Raadik 11, Erik Keedus 9, Küttis 6.

SÖÖDUD

21 – 14. Dārgais 5, Pinete ja Rinalds Sirsniņš 4 – Gregor Ilves 5.

Tehnikaülikooli eest ei teinud kaasa suur äär Indrek Kajupank ja mängujuht Ran Andre Pehka.

Ogre meeskonnas sai eduka debüüdi kirja 27-aastane ja 205 cm pikkune keskmängija Matas Jucikas.

Turniiritabelis konkureerivad kolme liidri kannul 11. võidu saanud ja neljandal kohal asuv KK Viimsi/Sportland ning samuti 11 võiduga jätkav TalTech/OPTIBET-i, viimati nimetatul on kaks kaotust rohkem. Pärnu Sadam tõusis võitude arvult BK Ogre ja AVIS UTILITAS Rapla meeskonnaga jagama 6.-8. kohta.