Petteri Koponen vs Malcolm Delaney

CSKA finaalis, Kuban-Himki lähevad viiendasse mängu

27.05.2015

Korvpalliliiga VTB Ühisliigas jõudis esimesena finaali tiitlikaitsja Moskva CSKA, kes alistas Nižni-Novgorodi mängudega 3-0. Teises paaris - Krasnodari Lokomotiiv-Kuban-Himki on seis 2-2 ja ees otsustav viies mäng.

CSKA võidunumbrid mulluse finalisti vastu olid 86:79, 97:77 ja 92:80. Nižni-Novgorodis toimunud seerias viimaseks jäänud kohtumises osutus võitjate poolelt suurimaks skooritegijaks Andrei Vorontsevitš 16 ning kaotajatelt Tarance Kinsey 19 punktiga, kohtumise üheks õigusemõistjaks oli Aare Halliko.

CSKA kohtub finaalis Himki või Krasnodari Lokomotiiv-Kubaniga. Selles seerias on seis pärast tänast neljandat kohtumist 2-2. Viies ning otsustav kohtumine peetakse laupäeval Moskvas. Korra on Kuban Moskvas ses seerias juba võitnud.

Tänases mängus läks Himki poolajaks ette 50:28 ning suutis kahanevat eduseisu lõpuni hoida – skoor 76:67. Oli veidraid numbrilisi näitajaid: Kuban oli parem kahepunktivisetel 67 vs 44 %, kuid näiteks kolmeseid tabas Himki kümme Kubani kahe vastu. Laud kuulus Himkile 37-24 kuna eelmises mängus oli laua võitnud Kuban 43-27...

Marko Popovic tõi täna 16+4rs, Ruslan patejev lisas 11 p, kaotajate poolel tõi Derrick Brown 20 p, Malcolm Delaney 13.

Kubani peatreener Sergei Bazarevitš leidis koduses kaotuses ka positiivset: „See on playoff. Himki pole kaotanud hooaja jooksul just palju mänge. Meie mäng teisel poolajal (39:26) annab viiendaks mänguks siiski positiivseid impulsse. Moskvas saab meil muidugi olema väga raske, kuid peame need raskused ületama. Anname endast kõik, et see seeria võita!“