ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
BSBC
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Noored korvpallurid, Audentese spordigümnaasiumisse kandideerimise avaldust oodatakse 28. veebruarini!

20.01.2022

Eesti tasandil väga häid sporditulemusi saavutanud põhikooli lõpetavatele noorsportlastele käib vastuvõtt järgmiseks õppeaastaks Audentese spordigümnaasiumisse. Avaldusi kooli kandideerimiseks ootab Eesti Korvpalliliit hiljemalt 28. veebruaril.

 

Avalduse saab esitada SIIT.

 

 

Audentese spordigümnaasium pakub nii edasijõudmist koolitöös kui ka sportlike võimete arendamist olulisele kohale seadvatele perspektiivikatele noortele võimalust astuda oma eesmärkide teoks tegemisel järgmine samm.

 

 

 

 

Aluse panek oma kahesele karjäärile

 

Audentese spordigümnaasium direktori Priit Ilveri sõnul toetab koolis loodud keskkond gümnaasiumihariduse omandamist ja sportlike erialaste oskuste arendamist kõrgetasemeliste treenerite ja tugispetsialistide abiga parimal viisil.

 

„Spordigümnaasiumis panustad enda arengusse võrdselt nii koolitöös kui ka spordis: enamik päevast veedetaksegi treenides ja õppides. Tänu sellele lood eeldused jõuda tulevikus tippu nii spordis kui ka mõnes teises valdkonnas,“ selgitas Priit Ilves üht peamist eelist, miks  on kasulik õppida Audentese spordigümnaasiumis – õppursportlane paneb aluse oma kahesele karjäärile.

 

 

Paindlik ja sihikindel õpingute ja spordi ühendamine

 

Üheski teises koolis õppides pole võimalik siduda koolitööd ja treeninguid nii paindlikult ja sihikindlalt kui Audentese spordigümnaasiumis. Treeningukavad koostatakse õppursportlase treeningu- , õppe- ja mängukoormust arvesse võttes.

 

Priit Ilver selgitas: „Õpe toimub riikliku õppekava alusel ja kestab enamasti kolm aastat. Eesti Olümpiakomitee eriloal saavad meie parimad õppursportlased vajaduse korral jaotada 12. klassi läbimise individuaalõppekava alusel kahele aastale. Õppursportlaste arengusse panustavad meie koolis peale tipptreenerite ka kogemustega õpetajad ja muude alade spetsialistid.“

 

Individuaalõppekava järgi on hariduse omandamist ja sportlikul arenguredelil edasipüüdlemist ühendanud mitmed Eesti korvpallikoondise liikmed, teiste seas näiteks Eesti rahvusmeeskonna keskmängija Maik-Kalev Kotsar.

 

Priit Ilveri sõnul saavad õppursportlased gümnaasiumi jooksul läbida treenerikoolituse üldainete kursuse ning sooritada oma spordieriala liidu juures erialaeksami, omandades abitreeneri kutse (EKR-i tase 3).

 

 

Alusmüür noore inimese iseseisvumisele

 

Õpingute ja treeningute kavakindel ja läbimõeldud ühendamine õpetab noortele iseseisvust, aja planeerimist, rutiinitaluvust ja teadlikku suhtumist ettevõtmistes. Õpetab paremini tundma nii oma vaimseid kui ka kehalisi võimeid.

 

„Pärast meie kooli lõpetamist kas välismaa või Eesti ülikooli õppima siirdudes on noorel inimesel juba olemas väärtuslik kogemus, kuidas nii õpinguid kui ka sportimist päevakavasse paremini sobitada,“ ütles Priit Ilver ja selgitas: „Tallinna üksuses õpitakse ja treenitakse kahes vahetuses. Mõne ala puhul algab päev hommikul kohe treeninguga, pärast seda on koolitunnid ja õhtul toimub veel üks treening. Teisel vahetusel on hommikul kaks-kolm koolitundi ja seejärel treening, pärastlõunal jätkub õppetöö ning päeva lõpus toimub teine treening.“

 

 

Mitmekesised võimalused sportida

 

Treeningud viiakse peamiselt läbi Audentese spordikeskuses, õppursportlaste käsutuses on kergejõustikuhall ja -staadion, pallimängusaalid, maadlus- ja judosaalid, ujula, tõstesaal, akrobaatikalinnak, lasketiir ning tennisehall.

 

Korvpallurite ettevalmistust ja taastumist toetavad näiteks ujulas, akrobaatikalinnakus või poksiringis veedetud aeg.

 

 

Rikkalik toidulaud ja kaasaegne õpilaskodu

 

Tahtejõulist pingutamist nii koolitöös kui ka treeningus toetab rikkalik toidulaud. Ilveri sõnul on toitlustamine tagatud õppetöö ja treeninglaagri perioodil olenevalt treeningukoormusest kas kolm või neli korda päevas, samuti nädalavahetustel. Menüüd aitab koostada toitumisspetsialist, kes võtab arvesse treeningurühma liikmete vajadusi.

 

Priit Ilveri sõnul on õpilaskodus kahe- ja kolmekohalised toad, kus muu hulgas on olemas nii internetiühendus kui ka WiFi: „Treeningutest saavad õpilaskodu elanikud taastuda saunas, samuti on nende käsutuses pesumasinad ja pesukuivatid.“

 

Mõeldud on ka pikkade poiste ja tütarlaste vajadustele – nende jaoks on sobiva pikkusega voodid.

 

 

 

 

 

Noorte korvpallurite ettevalmistust juhivad kogenud treenerid

 

Korvpallipoisse juhendavad kaks treenerit. Audentese spordigümnaasiumi eelkäija, Tallinna spordiinternaatkooli lõpetanud Aivar Kuusmaa on pärast edukat mängijakarjääri näidanud ka 2005. aastast alates treenerina tegutsedes silmapaistvaid tulemusi. Ta on olnud nii U18 kui ka U20 noormeeste Eesti koondise peatreener. 2006. aastal valiti aasta treeneriks. Omab 6. kutsetaset.

 

Eesti noortekoondist esindanud Martin Rausberg siirdus treeneriametisse 2013. aastal. Ta on olnud U14 poiste Eesti koondise peatreener ja vanemate vanuseklasside poiste koondiste abitreener. Omab 6. kutsetaset.

 

Korvpallitüdrukuid juhendab treener Marko Parkonen, kes alustas treeneriametis 2000. aastal. Ta on olnud eri vanuseklasside tütarlaste ja poiste Eesti koondiste peatreener ja abitreener. 2019. aasta parim noortetreener. Omab 6. kutsetaset.

 

Noorte korvpallurite treeningtöö ning kehalise ja vaimse heaolu eest hoolitsevad ka üldkehalise ettevalmistuse treener Raigo Toompuu, füsioterapeut Harvis Mill ja vaimne treener Kristel Kiens.

 

Treenerite CV-ga saab tutvuda SIIT.

 

Nii poisid kui ka tütarlapsed võistlevad G4S Noorteliiga võistkonnas Eesti meistrivõistlustel, poisid Saku I liigas ja tütarlapsed naiste esiliigas. Samuti osaletakse võimalusel välisturniiridel ja peetakse kontrollmänge lähiriikide korvpalliakadeemiatega.

 

Audentese spordigümnaasiumi poisid mängivad G4S Noorteliiga võistkonnas Saku I liigas.

Foto: Siim Semiskar

 

 

Järjepidev hoolitsemine noorsportlaste tervise eest

 

Priit Ilver selgitas: „Spordimeditsiini SA ning SA Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinik seisavad hea selle eest, et spordigümnaasiumi õppursportlased oleksid terved ning saaksid vigastuse korral parimat võimalikku ravi ja abi oma ala tippspetsialistidelt.“

 

Näiteid spordimeditsiini ja taastusravi võimalustest:

 

  • kaks koormustesti aastas
  • igapäevane arstitugi koos mitmekesise raviga
  • lihashooldus
  • vigastusi ennetavad tegevused, mille eest kannavad hoolt üldkehalise ettevalmistuse treener Raigo Toompuu ja füsioterapeut Harvis Mill
  • uuenduslikud taastumisvahendid: jäävann, seljavenituspink, aktiivse kompressiooni seade Game Ready, füüsikalise ravi aparatuur ja tulevikus võimalusel ka külmakamber.

 

 

Varustus korvpalliosakonna õppursportlasele

 

  • korvpallijalatsid
  • treeningvormid
  • võistlusvormid
  • vabaaja riietus
  • koostöös Polari esindajaga AS Mefo pulsikellad, mida kasutades saab treenida teadlikumalt.

 

Samuti nõustatakse noori korvpallureid ja kasvatajaklubi valikute osas pärast gümnaasiumi, seal hulgas suhtlemist agentide ja rahvusvaheliste võrgustikega.

 

 

Audentese spordigümnaasiumi lõpetanud korvpallureid

 

Mehed: Gregor Arbet, Indrek Kajupank, Martin Dorbek, Rauno Nurger, Maik-Kalev Kotsar, Taavi Jurkatamm, Siim-Markus Post, Ron Arnar Pehka (kuldmedal), Sander Raieste (hõbemedal), Kristian Kullamäe (hõbemedal), Matthias Tass, Carlos Jürgens, Oliver Suurorg (kuldmedal), Ran Andre Pehka (kuldmedal), Jaan Erik Lepp (kuldmedal).

 

Naised: Kadri-Ann Lass (kuldmedal), Maaja Bratka, Mailis Pokk, Birgit Piibur, Jane Svilberg, Janne Pulk, Johanna Eliise Teder.

 

 

Täiendavat infot saab Audentese spordigümnaasiumi treeneritelt. Nende e-posti aadressid ja telefoninumbrid on:

 

Aivar Kuusmaa – aivar.kuusmaa@audentes.ee, +372 50 30 720

Martin Rausberg – martin.rausberg@audentes.ee, +372 56 666 364

Marko Parkonen – marko.parkonen@audentes.ee, +372 56 156 872

 

 

Audentese spordigümnaasiumisse vastuvõtu tingimustega saab tutvuda SIIT.

 

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 01.06.2022 13:00 Poiste treenerite toimkond
N 02.06.2022 00:00 KML nõukogu väljasõiduistung
R 03.06.2022 00:00 KML nõukogu väljasõiduistung
K 15.06.2022 15:00 EKL juhatus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 28. mai
Helen Austa (42)
Henrik Herman (38)
Reigo Kimmel (42)
Tiit Saluveer (72)
Greeta Üprus (28)
Homme, 29. mai
Harri Ausmaa (31)
Joosep Heinla (20)
Tauri Raja (39)
Priit Roosimägi (40)
Triin Teppo (32)
Veljo Vares (41)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa