Viskab Oliver Metsalu. Foto: Siim Semiskar

Põhitegijateta jäänud TalTech/OPTIBET alistas kindlalt Pärnu Sadami

15.01.2022

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas viiendat kohta hoidev TalTech/OPTIBET-i jaks käis kodusaalis veenvalt üle Pärnu Sadama meeskonna vastupanust.

Agressiivselt ja tulemuslikult mängu alustanud Alar Varraku hoolealused haarasid kohtumise esimestel minutitel initsiatiivi, mida enam käest ei andnud.

Avaveerandajal liidrirolli võtnud Oliver Metsalu sopsas nii korvist kaugemalt kui ka lähemalt. Mängujuhi ülesandeid täitis suurepäraselt Gregor Ilves. Kõigi väljakul käinud pallurite koostöö viis kodumeeskonna juhtima 29:20.

Teise veerandaja keskpaigas kahekordistasid tehnikaülikooli korvpallurid eduseisu. Suvepealinlased vähendasid vahe tänu Mihkel Kirvese ja Robert Valge korvidele poolajapausiks 13 punktile, 50:37.

Kolmandast veerandajast oli mängitud alla kuue minuti, kui külalised 10 punkti kaugusele jõudsid. Otsustava perioodi alguses kaotusseisu taas 10-punktiliseks kahandanud pärnakatel oli võimalus mängu pööre tuua, kuid vanameistrist tagamees Tanel Sokk haaras kontrolli ning tüüris võõrustajad tehnikaülikooli spordihoonesse kogunenud poolehoidjate rõõmuks võidusadamasse.

Lõppskoor 91:73 sündis Kirvese vabaviskest.

TALTECH/OPTIBET – PÄRNU SADAM

91:73

SEISU ARENG

1. veerand 29:20, 2. veerand 50:37, 3. veerand 69:57, 4. veerand 91:73.

PUNKTID

Metsalu 25 (2 p 6/9, 3 p 4/8, vv 1/2), Tanel Sokk 19 (2 p 4/7, 3 p 3/6, vv 2/2), Ilves 18 (2 p 3/4, 3 p 4/7) – Robert Valge 19 (2 p 5/9, 3 p 2/4, vv 3/3), Kirves 13 (2 p 4/13, vv 5/8), Artūras Valeika 12 (2 p 4/6, vv 4/4), Andris Misters 12 (2 p 4/8, 3 p 1/6, vv 1/2).

LAUAPALLID

36 – 43. Erik Keedus 8, Metsalu 6, Ilves 5 – Kirves 11, Valeika 8, Siim-Markus Post 7.

SÖÖDUD

25 – 14. Sokk ja Ilves 6, Metsalu 5 – Post 7, Kirves 4, Valge 3.

MUUD ARVUD

Tehnikaülikooli meeskond sai pingilt abi 29 punkti, pärnakate vahetusmängijad panustasid 9 silma.

MIDAGI ERILIST
TalTechi eest ei teinud peale välisklubidesse lahkunud Mikk Jurkatamme ja Sten Sokule kaasa ka Ran Andre Pehka.

BC KALEV/CRAMO VÕTTIS LÄTIS KOHUSTUSLIKU VÕIDU

Avapoolaeg mängus BK Liepāja – BC Kalev/Cramo lõppes viigiliselt 36:36 (17:18; 19:18). Kolmandat veerandaega alustasid paremini Liepāja korvpallurid, minnes kaheminutilise mängu järel 42:38 juhtima.

Kolm minutit enne perioodi lõppu teenis kaugviskel vea Kregor Hermet, kes realiseeris kolm vabaviset, 50:44. Hea hoo sisse saanud kalevlased võitlesid otsustavaks veerandajaks välja edu 57:49.

Viimasel perioodil Eesti esiklubi vastastel kümnest punktist lähemale tulla ei lubanud. Kristjan Kitsing tabas järjestikku kaks kolmepunktiviset, mis tõid tabloole juba külaliste 20-punktilise paremuse 76:56.

Lõppskoori 78:59 tegi palli ülevalt korvi surunud Rauno Nurger.

BK LIEPAJA – BC KALEV/CRAMO

59:78

SEISU ARENG

1. veerand 17:18, 2. veerand 36:36, 3. veerand 49:57, 4. veerand 59:78.

PUNKTID

Kārlis Šiliņš 15 (2 p 3/5, 3 p 2/5, vv 3/4), Zigmārs Raimo 12 (2 p 4/6, 3 p 1/3, vv 1/2) – Ojārs Siliņš 19 (2 p 6/6, 3 p 2/5, vv 1/5), Kregor Hermet 12 (2 p 1/3, 3 p 1/3, vv 7/7).

LAUAPALLID

36 – 43. Raimo 10, Šiliņš 7, Juris Vītols 4 – Kamari Murphy 8, Siliņš ja Hermet 6.

SÖÖDUD

14 – 15. Vītols 3, Roberts Bērziņš, Raimo, Šiliņš, Roberts Krastiņš ja Gustavs Jakubauskis 2 – Mārcis Vītols 6, Egert Haller 3, Siliņš ja Tanel Kurbas 2.

BK Liepājal ei teinud kaasa mängujuht Renars Birkans ja meeskonna suurim skooritegija Verners Kohs.
BC Kalev/Cramol polnud rivis peale pikemal vigastuspausil oleva JeQuan Lewise ka Kristjan Kangur ja Silas Melson. Samuti ei teinud kaasa äsja palgatud Donovan Jackson.