Siim-Sander Venelt loodame finaalis soliidset panust - seda nii mänguaja kui muude näitajate poolest

Leedus tehakse algust finaalseeriaga

27.05.2015

Homme tehakse Leedus algust aasta ühe oodatuima korvpallisündmuse ehk finaalseeriaga, millest traditsiooniliselt võtavad osa Kaunase Zalgiris ja Vilniuse Lietuvos rytas.

Põhiturniiril kogus Zalgiris parimana 36 võitu ja 4 kaotust, Rytas vastavalt 35-5, järgnes Klaipeda Neptunas saldoga 31-9. Veerandfinaalis alistas Zalgiris Panevežyse Lietkabelise 3-0 ning poolfinaalis Utena Juventuse niisamuti 3-0.

Lietuvos rytas võitis veerandfinaalis Šiauliai 3-0, poolfinaal Klaipeda Neptunasega oli oodatult keerulisem. Võit seerias 3-1 siiski Rytasele. Oli kirge ja möllu, kus viimases kohtumises oli Neptunase fänn rünnanud kohtunikku.

Otsustava neljanda mängu võitis Rytas 92:87, kusjuures teine veerand kuulus Vilniuse meeskonnale koguni 32:8. Antanas Kavaliauskas tõi võitjaile 21+13lp, Martynas Gecevicius 18+5+4, Neptunase poolel Mustafa Shakur 20 ja Martynas Mazeika 17 p.

Siim-Sander Vene on kuues playoff-mängus oma keskmist panust taas tõstnud. Tema playoff-numbrid on: 8,7 p+2,8lp+1,2rs (võrdluseks põhiturniir: 4,9+2,9+0,9). Viimane poolfinaal torkas silma sellega, et lisaks üheksale punktile sai Vene kirja ka viis korvisöötu.

Vene visketabavus olgu ka ära toodud, hooaja lõikes: kahesed 57 %, kolmesed 31 % ja vv 83,3 %. Mänguaeg keskmiselt 14.48.

Finaalmäng algab homme Kaunases kohaliku aja järgi kell 18.30. Otsepilti (koos alloleva jooksva online statsiga) näeb liiga kodulehel - vaata SIIT.