Artūras Valeika ja Artur Konontšuk. Foto: Pärnu Sadam Facebook

Pärnu Sadam keeras visketabavusega hädas olnud BC Kalev/Cramo kummuli

11.01.2022

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas üllatas Pärnu Sadam võiduga Tallinnas Kalevi spordihallis peetud mängus BC Kalev/Cramo üle.

Tasavägiselt kulgenud avapoolaeg lõppes viigiliselt 36:36 (17:16; 19:20).

Teist poolaega alustas tabava kaugviskega väljakuperemeeste viskekahur Kristjan Kitsing, kellele õige pea vastas pärnakate kasuks üleplatsimehena 16 punkti kogunud Siim-Markus Post, 39:39. Seejärel võttis suvepealinlaste skooritegemise enda peale Robert Valge, kelle järjestikused 9 punkti külalised 50:41 juhtima viisid.

Minut enne kolmanda perioodi lõppu vähendasid kalevlased-cramolased Rauno Nurgeri vabaviskest kaotusseisu viiele punktile. Otsustavat veerandaega alustasid aga pärnakad tänu Posti ja Karl-Martin Kase korvidele kümnepunktilises eduseisus.

Kui viimasest veerandajast oli mängitud pool, näitas tabloo abitreener Gert Kullamäe käe all meeskondlikku tegutsemist näidanud pärnakate 18-punktilist paremust, 68:50. Kalevlaste ponnistused kahandasid küll vahet, kuid külaliste võitu enam väärata ei suudetud.

Lõppskoor 79:66 sündis Andris Mistersi käe läbi vabaviskejoonelt 29 sekundit enne mängukella.

Kuue võidu ja kuue kaotusega jätkav Pärnu Sadam asub turniiritabelis kuuendal kohal. 11 võidu kõrvale teise kaotuse teeninud BC Kalev/Cramo päralt on kolmas koht.

BC KALEV/CRAMO – PÄRNU SADAM

66:79

SEISU ARENG

1. veerand 17:16, 2. veerand 36:36, 3. veerand 48:58, 4. veerand 66:79.

PUNKTID

Nurger 15 (2 p 6/8, vv 3/4), Silas Melson 12 (2 p 3/10, 3 p 1/5, vv 3/3), Kamari Murphy 8 (2 p 4/8) – Post 16 (2 p 2/8, 3 p 4/10), Mihkel Kirves 15 (2 p 7/9, vv 1/2), Artur Konontšuk 14 (2 p 3/4, 3 p 2/5, vv 2/2).

LAUAPALLID

43 – 36. Ojārs Siliņš 11, Nurger 8, Murphy 7 – Kirves 7, Artūras Valeika 6, Post ja Konontšuk 5.

SÖÖDUD

14 – 18. Martin Dorbek 5, Nurger ja Egert Haller 3 – Post 7, Valeika ja Andris Misters 5.

MUUD ARVUD

Kalev/Cramo kaugvisete protsent oli 14 (4/27), Pärnu Sadamal 28 (8/28).
Kalev/Cramol läks mänguvahend kaotsi 16, Pärnu Sadamal 9 korda.

MIDAGI ERILIST
Pärnakate vägesid juhatas peatreener Heiko Rannula eemaloleku tõttu abitreener Gert Kullamäe. Kaasa ei teinud jalavigastust raviv Ivo Van Tamm.
Kodumeeskonna eest ei osalenud isolatsioonis viibinud Kristjan Kangur. Pikemaks ajaks on vigastusega rivist väljas JeQuan Lewis.