Oliver Metsalu. Foto: Siim Semiskar

Liidri Itaalia kõrgliigale loovutanud TalTech/OPTIBET võttis KK Viimsi/Sportlandi vastu revanši

09.01.2022

KK Viimsi/Sportland pidi kodusaalis tunnistama Mikk Jurkatammest ilma jäänud Paf Eesti – Läti korvpalliliiga turniiritabeli lähikonkurendi TalTech/OPTIBET-i paremust.

Kaks minutit enne lõpusireeni tabas viigiseisul 68:68 perimeetri tagant TalTech/OPTIBET-i tagamängija Gregor Ilves, minut hiljem lisas Tanel Sokk samuti kaugviske, 74:68.

Tugeva esituse teinud Viimsi meeskonna noormängija Jorgen Rikberg vastas tabamusega korvi alt, mis jättis võõrustajatele võiduvõimaluse.

10 sekundit enne sireeni vabavisked teeninud KK Viimsi/Sportlandi keskmängija Ronalds Zaķis realiseeris kahest üritusest ühe ja TalTech võttis nõupidamisaja. Oma väljakupoolelt palli mängu pannud külalised tulid osavalt vastaste pressi alt välja ning mitmete täpsete söötude järel surus Oliver Metsalu palli läbi korvirõnga lõppskooriks 76:71.

Seisul 9:11 nelja minutiga 10:0 spurdi teinud väljakuperemehed juhtisid avaveerandajal 23:15. Kohtumist kontrollis kodumeeskond ka teisel perioodil. 2 minutit ja 40 sekundit enne poolajavilet juhiti juba 15 punktiga, 36:21.

Seejärel sopsas järjepanu kaks kaugviset Ran Andre Pehka ja uue hingamise leidnud tehnikaülikooli korvpallurid kostitasid viimsilasi veel viie vastuseta jäänud punktiga. Peatreener Alar Varraku hoolealused kahandasid enne pikka vaheaega kaotusseisu neljale silmale, 32:36.

Külaliste hea minek kandus edasi kolmandasse perioodi. Sten Soku ja Pehka kolmepunktivisetest võideldi pooleteiseminutilise mänguaja järel välja viik 38:38. Tasavägiselt kulgenud kohtumise otsustava kümne minuti eel näitas tabloo Varraku meeskonna 56:53 eduseisu.

4. detsembril jäid tehnikaülikooli korvpallurid kodusaalis viimsilastele selgelt alla, 70:88. Kuigi väikestviisi võis revanšiks pidada ka TalTech/OPTIBET-i paremust 19. detsembril Eesti karikavõistluste 3.-4. koha mängus, tähendas seekordne võit märksa enamat.

Nii neljandal kohal asuv KK Viimsi/Sportland kui ka kannul püsiv TalTech/OPTIBET on kogunud 10 võitu, kaotusi on viimsilastel kahe võrra vähem, vastavalt neli ja kuus.

KK VIIMSI/SPORTLAND – TALTECH/OPTIBET

71:76

SEISU ARENG

1. veerand 23:15, 2. veerand 36:32, 3. veerand 53:56,

4. veerand 71:76.

PUNKTID

Rikberg 16 (2 p 4/9, 3 p 1/3, vv 5/6), Devin Harris 14 (2 p 5/9, vv 4/4), Zaķis 13 (2 p 5/9, vv 3/5) – Metsalu 16 (2 p 7/12, vv 2/2), Pehka 14 (3 p 4/7, vv 2/2), Sten Sokk 12 (2 p 1/1, 3 p 2/8, vv 4/5).

LAUAPALLID

45 – 39. Zaķis 13, Taavi Jurkatamm 8, Harris 7 – Metsalu 12, Erik Keedus 7, Ilves ja Pehka 5.

SÖÖDUD

16 – 28. Harris 8, Zaķis 3, Rain Veideman 2 – Tanel Sokk 8, S. Sokk 7, Ilves 6.

MUUD ARVUD
KK Viimsi/Sportland tegi 25 pallikaotust TalTech/OPTIBET-i 18 vastu. Kodumeeskonna kaugvisete protsent oli kõigest 11 (2/18).

MIDAGI ERILIST
Viimsilastel ei teinud kaasa mängujuht Rait-Riivo Laane. Parema käe randmevigastuse käes vaevlev Rain Veideman mängis arsti loal lahasega, kuid tabas vaatamata sellele “vale” käega ainsa teele saadetud kaugviske ning kuuest vabaviskest viis.

Üks TalTech/OPTIBET-i liidreid Mikk Jurkatamm siirdus Itaalia kõrgliiga meeskonda Treviso Basketisse.