Rando Sarapson, U14 Tartu Ülikooli KK I. Foto: Diana Jesin

U14 Eesti karika võitsid kodusaalis Tartu Ülikooli Korvpallikooli poisid

08.01.2022

Tartu Ülikooli Korvpallikooli esimene võistkond alistas poiste U14 Eesti karikavõistluste finaalis TalTech BS/Altiuse.

Koroonaviiruse leviku tõttu ei saanud U14 poiste mängu jõulude eel kolmel päeval Tartu Ülikooli spordihoones peetud karikavõistluste finaalturniiril pidada. Kolm nädalat hiljem aset leidnud esikohakohtumisele läksid mõlemad võistkonnad võidupüüdlusega.

Tartu Ülikooli Korvpallikooli poisid võisid tunda end väikese pinge all. Nad on U14 Eesti meistrivõistlustel teisel kohal, alistasid karikavõistluste eelmistes ringides peamised konkurendid üsna kindlalt ja kuu aega tagasi said kodusaalis TalTech BS/Altiuse võistkonnast jagu koguni 39 punktiga, 88:49.

Külalisvõistkond häälestus kohtumiseks hästi ja  tänu tublile tegutsemisele teisel veerandajal juhtis poolajal 46:38.

Vaheajal rääkis Tartu Ülikooli Korvpallikooli peatreener Olari Narits hoolealustele, et mängigu pingevabamalt: “Poiste jaoks oli esimene Eesti karikavõistluste finaalmäng ja nad ei suutnud esimesel poolajal oma asjadest kinni pidada.”

Kolmandal veerandajal tegutsesid võõrustajad kaitses hoolsamalt ja pealinlastel tekkis korvide saamisel suuri raskusi. Üleolek 25:6 kallutas vaekausi viimase veerandaja eel koduvõistkonna kasuks 63:52.

Viimasel veerandajal hoidsid tartlased edu ja pälvisid tulemusega 82:65 esikoha.

Finaalmängu kõige väärtuslikumaks korvpalluriks valitud ja kolmandal veerandajal pidurdamatult tegutsenud Rando Sarapson tõi võitjate heaks 31 punkti, 5 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu.

“Rando mängis edukalt üks-ühe vastu, tabas kolmepunktiviskeid ja teenis rohkesti vabaviskeid. Rünnakul jõudis pall loogiliselt tema kätte,” osutas Narits kogu võistkonna panusele võitu sepistades.

Karika võitnud võistkonda kuuluvad Patrick Korkka, Rando Sarapson, Sten-Markus Adamson, Marten Tulubenski, Martin Vels, Silver Esnar, Daniel Kaljula, Lennart Liiva, Robin Raja, Jeremi Mäekala, Mattias Pastak ja Martin Aasma, peatreener on Olari Narits, treenerid Rene Sepp ja Jano Kunts.

POISID KÄIVAD KA TREENINGUVABAL PÄEVAL SAALIS PALLI VISKAMAS

Naritsa sõnul on kasvandikud usinad harjutajad: “Igal treeningul on üle 90 protsendi poistest kohal. Nad tulevad ka vabal päeval hea meelega saali palli viskama.”

Sel ajal, kui Narits viibis U16 poiste Eesti koondise abitreenerina Tallinnas Balti turniiril, tegid hoolealused aeroobika ja üldkehalise ettevalmistuse treeninguid ning suusatasid. Pallikäsitsemise tunde viis läbi Jano Kunts.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordikooli kasvandikud võitsid Eesti karika kõigis kolmes poiste vanuserühmas. Naritsa meelest on üks edu valemeid mitmekülgne kehaline ettevalmistus ja võimetele rajatakse alusmüür eri treenerite käe all.

Teise koha saanud TalTech BS/Altiuse võistkonda kuuluvad Roman Avdejev, Kirill Grigorjev, Carl Joosep Kärber, Timofei Jermakov, Vladimir Vabištševitš, Roman Pashchuk, Siim Seenemaa, Roman Motricuk, Mihhail Buhhantsev, Daniel Grigorjev, Mark Poljakov ja Artur Polištšuk, peatreener on Romil Jermakov ja treener Vladimir Grabovski.

Romil Jermakovi sõnul näitasid poisid ennast paremast küljest ja suuremat mänguaega teeninud põhitegijad väsisid teisel poolajal: “Olen poiste üle uhke. Kõik tahtsid näidata, et nad pole vastastest nõrgemad. Kuu aja tagune ja tänane kohtumine Tartu võistkonna vastu olid nagu öö ja päev. Rolli mängis ka tartlaste pikem pink.”

Diana Jesini finaalmängust tehtud fotosid saab vaadata SIIT.

Eesti karika võitnud Tartu Ülikooli Korvpallikooli U14 poiste esimene võistkond. Foto: Diana Jesin.

K 26.01.2022 08:00 Kvaliteedikomisjon
K 02.02.2022 13:00 Koolituste töörühm
T 08.02.2022 14:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
K 09.02.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.02.2022 13:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.02.2022 11:00 KML nõukogu
E 07.03.2022 13:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
N 10.03.2022 14:00 Tehniline paneel Registreeru