Johanna Eliise Teder. Foto: Hendrik Osula/FIBA

Eestlannad USA-s vastamisi: võit Anna Gret Asi koduülikoolile, Johanna Eliise Teder naiskonna põhtegijate seas

08.01.2022

Anna Gret Asi koduülikooli Arizona Wildcatsi naiskond alistas USA ülikoolide liiga esimeses divisjonis Johanna Eliise Tederi koduvõistkonna Washington State Cougarsi.

Arizona ülikool kallutas kodusaalis rohkem kui 7000 pealtvaataja ees peetud kohtumises vaekausi enda kasuks lõpuminutil ja võitis 60:52. Tartu Kalevi kasvandik Anna Gret Asi võitjate koosseisus väljakul ei käinud.

Kaotajate leeris kogus novembris Eesti rahvuskoondise au 2023. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmängudes kaitsnud Tartu Kalevi ja Audentese spordigümnaasiumi kasvandik Johanna Eliise Teder 38 minutiga 8 punkti (kahepunktivisked 1/2, kolmepunktivisked 2/7), kolm lauapalli ja ühe resultatiivse söödu.

Arizona juhtis avaveerandajal 13:5 ja teisel perioodil 19:10, kuid külalised rühkisid spurdiga 14:2 ette 24:21 ja juhtima viis neid Tederi kolmepunktivise. Poolajale mindi seisul 24:23. Kolmanda veerandaja spurt 15:0 viis kodunaiskonna juhtima 46;31.

47,8 sekundit enne kohtumise lõppu kahandasid külalised kaotusseisu kahele punktile, 52:54, kuid rohkemaks jaksu ja õnne ei jätkunud.

Arizona Wildcats on võitnud ülikoolide liiga NCAA esimeses divisjonis kõik 11 mängu ja on üks kahest täiseduga turniiri jätlkavast naiskonnast. 2016. aastal Arizona ülikooli naiskonna peatreeneriks värvatud Adia Barnes teenis Wildcatsi juhendades 100. võidu.

Washington State Cougars on kaotanud käimasoleval hooajal kõik kolm mängu naiskondadele, kes kuuluvad Associated Pressi koostatavas pingereas viie parema hulka. Novembris jäädi 34:62 alla Põhja-Carolina osariigi ülikoolile ja möödunud pühapäeval kodus Stanfordile 44:82. Äsjane kaotus olid juba märksa väiksem.

Washington State Cougarsi naiskonna peatreener Kamie Ethridge kiitis võistkonna kodulehel hoolealuste võistluslikkust: “Võitlesime end pärast logisevat algust mängu tagasi. Jätkasime võitlust ja juhtisime poolajal. Meie visked kolmandal veerandajal olid suurepärased ja tegime, mida oli vaja, lihtsalt paljud väga head visked ei tabanud. Kaotusseisu jäämine kolmandal veerandajal oli raske, aga mulle meeldis meie mängijate visadus ja jõudsime võidu lävele.”