Johanna Eliise Teder. Foto: Hendrik Osula/FIBA

Eestlased USA ülikoolides: Kriisa, Tass ja Teder olulises rollis

06.12.2021

Kerr Kriisa kodumeeskond Arizona Wildcats püsib võidurööbastel ja ülikoolideliiga NCAA kõrgema divisjoni soosikute seas, edastas Korvpall24.geenius.ee.

Arizona Wildcats noppis seitsmenda võidu, alistades võõrsil Oregon State Beaversi 90:65. Kriisa kogus 28 minuti jooksul 11 punkti, 3 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu.

Associated Pressi ja USA Today koostatavas USA ülikoolimeeskondade pingereas asub Arizona Wildcats 11. kohal.

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary’s Gaels sai hooaja suurima kaotuse. Võõrsil tuli alla vanduda Colorado State Ramsile 58:74, edastas Korvpall24.geenius.ee.

Gaelsi tuumiktegija Tass panustas 28 minuti jooksul 10 punkti, mängu parimana 9 lauapalli ja 2 korvisöötu ning blokeeris ühe viske. Böckler jõudis kahe minuti vältel teha ühe vaheltlõike ja kaks möödaviset.

NCAA kõrgemas divisjonis mängivatest eestlannadest nautis Johanna Eliise Teder kodunaiskonna Washington State Cougarsi koosseisus võõral väljakul 71:49 võitu UC Davis Aggiesi üle. Eesti rahvusnaiskonna liige tõi algviisiklasena 16 minuti kestel 3 punkti, hankis lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu ja tegi 2 vaheltlõiget.

Samuti kõrgemas divisjonis mängivatest Eesti meeskorvpalluritest teenis võidu Markus Ilveri ülikoolimeeskond Wisconsin Badgers. Kodus alistati täismaja, 17 287 pealtvaataja ees Marquette Golden Eaglesi esindus 89:76. Ilver osales viimasel pooleteisel minutil.

Võitu maitses ka Carlos Jürgensi kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles, alistades võõrsil Houston Baptist Huskiesi 85:67. Algviisiklane Jürgens kogus 15 minutiga 2 punkti, 5 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu.

Kasper Suuroru koduesindus St. Francis Brooklyn Terriers kaotas kodus Hartford Hawksile 55:68. Eestlasest vahetusmees 16 minuti kestel skoori ei teinud.

Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles kaotas võõrsil Southern Illinois Salukisele 41:66. Maarjamaa mees mängis lõpuminutil ja sai kirja viskeblokeeringu.

NCAA teises divisjonis kaotas Marten Maide kodumeeskond Fresno Pacific Sunbirds võõral väljakul Azusa Pacific Cougarsile 55:76. Kohtumist pingilt alustanud Maide arvele jäi 16 minutiga 2 punkti, 2 lauapalli ja resultatiivne sööt.

Samuti teises divisjonis palliv Anna-Helena Ehala kaotas Christian Brothers Lady Bucsi rivistuses Lee Lady Flamesile 63:75. Eestlanna osakaal 8 minuti jooksul oli 3 punkti, 3 lauapalli ja viskeblokeering.

K 26.01.2022 08:00 Kvaliteedikomisjon
K 02.02.2022 13:00 Koolituste töörühm
T 08.02.2022 14:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
K 09.02.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.02.2022 13:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.02.2022 11:00 KML nõukogu
E 07.03.2022 13:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
N 10.03.2022 14:00 Tehniline paneel Registreeru