Robin Kivi. Foto: Diana Jesin/Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi

Tartu Ülikool Maks & Moorits avas kodus Põhja-Euroopa korvpalliliiga teise etapi võiduga

01.12.2021

Tartu Ülikool Maks & Moorits alistas Valmiera GLASS VIA 65:55 tänu tabavatele kaugvisetele.

Tartu Ülikooli spordihoones peetud mängu kontrollisid võõrustajad algusest peale. Kaitses anti korralikku survet, Valmiera meeskonnal ei olnud eriti hea viskepäev ja tartlased hoidsid initsiatiivi. Mängu tasakaalustasid võõrustajate 11 pallikaotust avapoolajal, vaheajale mindi kodumeeskonna eduseisus 32:24.

Kolmandal veerandajal tabasid tartlased viis kaugviset, mis tõid mängu pöörde. Robin Kivi sopsas kaks, avamängu Tartu meeskonna värvides pidanud USA korvpallur Lamonte Bearden, Edmund Elksnis ja Oliver Suuorg ühe kaugviske. Enne viimast neljandikku olid väljakuperemehed ees juba 57:37.

Mõlemad meeskonnad kasutasid rohkem vahetusmängijaid ja see mõjus paremini Valmiera meeskonnale.

Kivi kogus 12 ja kolm kaugviset tabanud Suurorg 11 punkti, Emmanuel Wembi panustas 10 punkti ja 14 lauapalli. Kaotajate heaks tõi esimese mängu Läti meeskonna särgis teinud Darious Clark 18 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul pandi rohkem rõhku kaitsele: „Keskendusime kaitsele, et nende tagamängijad ei saaks lihtsaid viskeid ja palliga toimetada. Tegime head tööd, hoidsime vastased 55 punkti peal ning enam-vähem kontrollisime lauavõitlust. Teisel poolajal saime päris palju vabalt visata ja sellest ka suur kaugvisete arv. Parandama peame pallikaotuste osa, aga üldjoontes meeskond pingutas hästi ja saime hea võidu.“

ENBL teise etapi avamängus sai tšehhide Brno Basket kirja 88:67 võidu valgevenelaste BC Borisfeni üle. Brno kasuks kogus 15 punkti ja 14 lauapalli varem Rapla meeskonnas mänginud Hunter Mickelson.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa meeskonnal on turniiritabelis kaks võitu ja kaotus.

Neljapäeval, 2. detsembril võtab kodumeeskond kell 19.30 vastu BC Borisfeni. Kell 17.00 mängivad Brno Basket ja Valmiera.