Marie Anette Sepp. Foto: Hendrik Osula/FIBA

Naiste karikavõistluste poolfinaali avamängu võitsid TalTech/NORDAID ja Audentese Spordiklubi

01.12.2021

TalTech/NORDAID alistas võõral väljakul Tallinna Ülikooli 66:56 ja Audentese Spordiklubi samuti võõrsil BC Elva CHK/Tartu Ülikooli 79:60.

Tasavägise avaveerandaja järel tekitas Tallinna tehnikaülikooli korvpallurite indu täis kaitsetegevus väljakuperenaistele raskusi vabade viskekohtade leidmisel. Kui pall söödeti korvi alla 186 cm pikkusele Laina Mesila-Kaarmannile, ümbritsesid teda jalamaid kolm, vahel isegi neli vastast. Nädalavahetusel Balti liiga kahes kohtumises kokku 68 punkti visanud keskmängija liikumisvabadus oli piiratud, mis mõjutas ka tema visketäpsust.

TalTech/NORDAID võitis teise veerandaja 25:16 ja asus poolajaks 14 punktiga juhtima. Neljanda veerandaja alguses suurendasid nad edu 21-punktiliseks, 62:41.

Kui külaliste hoog rauges, avanes nii Mesila-Kaarmannile, Merike Andersonile kui ka Jane Svilbergile tänu individuaalsetele oskustele varasemast rohkem rünnakuvõimalusi. 10-punktiline kaotus jättis Tallinna Ülikoolile šansi jõuda 19. detsembril Tartus peetavale karikavõistluste finaalmängule.

Võitjate kasuks 13 punkti ja 7 resultatiivset söötu panustanud Eesti koondise liige Marie Anette Sepp ütles, et kindlasti ei lähe nad kordusmängule lõdvalt, vaid häälestuvad tegutsema sama agressiivselt nagu tänases kohtumises.

“Oleme augustist saadik peatreeneri soovi kohaselt palju jooksnud, et oleksime kehaliselt valmis mängima nii agressiivselt, nagu ta tahab,” lausus Sepp ja lisas, et naiskond on saavutanud hea kehalise vormi.

TalTech/NORDAID-i noored mängijad jõudsid võõrustajaid agaralt takistama. Samas tegid nad 27 isiklikku viga vastaste 12 vastu. Tallinna Ülikooli 30 vabaviskest läbisid rõnga 20.

TalTech/NORDAID-i peatreeneri Sergio Rico sõnul lubas pikk vahetusmängijate pink avaminutist alates kaitsta aktiivselt: “Meie eesmärk polnud vigu teha, vead on tagajärg. Tegeleme noorte korvpallurite arendamisega, olenemata nende vanusest ja tasemest vahetan neid sageli. Sepp on meie jaoks väga oluline, seepärast tuleb teda rohkem väljakul hoida, aga teised naiskonnaliikmed saavad samuti võimaluse mängida ja igaüks võib visata. Treenerid annavad neile kindlustunde.”

Võitjate kasuks kogusid Sofia Kosareva 14 punkti ja 4 lauapalli, Maarja Grünmann 12 punkti ja 7 lauapalli. Võitjad tabasid 8, kaotajad 2 kaugviset.

AUDENTESE SPORDIKLUBI TRUMP PEITUS TIIMITÖÖS

Audentese Spordiklubi naiskond jõudis esmaspäeval Elva spordihoonesse pool tundi enne avavilet, sest keerulised teeolud pikendasid sõiduaega. Peatreener Reet Rausberg pidas koosoleku juba bussis.

Viis tabavat kolmepunktiviset avaveerandajal andsid Audentese SK naiskonnale 11-punktilise edu. Teisel veerandajal suurendasid nad vahet veelgi, juhtides poolajaks 18 punktiga, 37:19.

“Hoolimata lühikesevõitu soojendusest olid kõik hästi häälestunud,” lausus Rausberg ja lisas, et keskmängija Trine Kasemägi ümber oli vähemalt kaks kaitsjat. Siis söötis ta palli vabaks jäänud kaaslasele, üksteise järel tabasid kaare tagant Ellen Anett Põldmaa, Ele-Riin Vene, Kati Rausberg ja Eliise Pajumets.

Reet Rausberg rääkis, et konkurendid muutsid kaitsetaktikat teisel poolajal ja siis jäi Kasemägi korvi all ka ühe kaitsja vastu, mida 191 cm pikkune keskmängija naiskonna heaks varmalt kasutas. 29 punkti kogunud Kasemägi tõi naiskonna viimase veerandaja 23 punktist 19. Tema arvele kanti ka 15 lauapalli. Võidu heaks panustasid veel Põldmaa 22 punkti, Kati Rausberg 10 punkti ja 11 korvisöötu ning Pajumets 8 punkti ja 11 lauapalli.

“Võit tuli tänu üliheale tiimitööle,” rõõmustas Reet Rausberg ja lisas, et kodusaalis peetavale kordusmängule ei tohi minna üleliia enesekindlalt, finaali pääsemiseks tuleb taas keskenduda võistkondlikule koostööle.