Marten Trempi, G4S Noorteliiga. Foto: Siim Semiskar

Saku 1. liigas jätkus TERE Kadrina Karude ja Tartu Ülikool/Eviko võiduseeria

30.11.2021

Esiliigas valitsev konkurents pakub järelkasvule võimaluse mehistuda.

Võidult võidule sammuv TERE Kadrina Karud tundis omal nahal, kuidas G4S Noorteliigasse kuuluvad Audentese spordigümnaasiumi noormehed jaksasid mängu lõpus pingutada. Kolmandal veerandajal 14-punktilisse kaotusseisu jäänud koolipoisid alustasid tagaajamist ja Sten Kaarel Kuimeti korv vähendas vahe kolmele punktile, 63:66.

Üle 3,5 minuti ei kasvatanud kumbki meeskond skoori. G4S Noorteliiga peatreeneri Aivar Kuusmaa sõnul avaldas hoolealuste kaitse võõrustajatele survet, samas ei tabanud nad headelt viskekohtadelt. Viimasel minutil kindlustasid Allan Ehte korv ja vabavise ning Gintaras Dalke vabavisked väljakuperemeestele võidu 71:66.

Võitjatele tõid Ander Talu 22 punkti ja Rait Tammik 21 lauapalli. Kaotajate resultatiivsem oli Espen Mägi 21 punktiga.

Eelviimases voorus alistas TERE Kadrina Karud ülivõimsa ülekaaluga 108:53 SK Nord Aid/Cramo. Lauavõitlus lõppes 55 – 25!

G4S Noorteliiga osutas ülemöödunud nädalal kodusaalis sitket vastupanu Tallinna Spordiakadeemia Kalevi meeskonnale. Jäänud avaveerandajal 17-punktilisse kaotusseisu, andsid treenerid hoolealustele ülesande visalt pingutades järele rühkida.

Viis minutit enne kohtumise lõppu kahandas Gregor Allik kaotusseisu ühele punktile. Otsustavatel momentidel tegutsesid Aivo Erkmaa kogenumad hoolealused kindlamalt ja võitsid 82:76. G4S Noorteliiga on saanud seitsmest voorust kaks võitu.

Kuusmaa sõnul on Audentese spordigümnaasiumi kasvandikud mäng-mängult kindlamaks muutunud. Ta on veendunud, et kevadel pakuvad nad esiliiga soosikutele tugevamat vastupanu.

G4S Noorteliiga abitreeneri Martin Rausbergi sõnul püstitatakse igaks mänguks nii individuaalsed kui ka meeskondlikud eesmärgid: “Eesmärk on, et kõik jätavad väljakule, mis neil sees on. Oleme alles alguses. Osad mängijad, kes tulid sügisel spordigümnaasiumisse õppima, kohanevad uues olukorras. Poistel pole lihtne – käivad nädal aega koolis ja reede õhtul mängivad, aga nad peavad hakkama saama.”

213 cm pikkune Ants Kristjan Kalmus tegutses TSA Kalevi vastu korvi all tublilt. Mängupraktikat sai ka 207 cm pikkune Georg Press.

Rausberg ütles, et võimed lubavad pikkadel noormängijatel kasulikult tegutseda ja kaaslased õpivad neile palli korvi alla paremini söötma.

“Tuleb iga treeninguga ja mänguga paremaks saada. See on pikk protsess ja loodan, et liigume ülespoole, mitte ei püsi kusagil keskel,” lausus koos Kuusmaaga Audentese spordigümnaasiumi noori juhendav Rausberg.

G4S Noorteliiga resultatiivseim korvpallur Jarko Kõrvel on seitsmes mängus toonud keskmiselt 15 punkti. Allik on panustanud viies kohtumises keskmiselt 13,4 punkti ja 4 korvisöötu. Peagi peaksid mänguväljakule naasma Kristofer Kajari, Edvard Marius Herter (201) ja Simm-Marten Saadi (203).

KA TARTU ÜLIKOOL/EVIKO KOOLITAB JÄRELKASVU

Täisedu seitsme võiduga turniiritabelis teisel kohal asuv Tartu Ülikool/Eviko alistas viimases voorus võõral väljakul lähirivaali TSA Kalevi 73:64. Juba poolajaks juhtisid Brian McCormicku hoolealused ülekaalukalt 46:23.

17-aastane Aleksander Tassa kogus 4 minutiga 10 punkti ja külalised juhtisid 18:7. Kokku jäi 195 cm pikkuse ääremängija arvele 15 punkti. Tema keskmised statistilised näitajad viie kohtumise kohta on 16,6 punkti ja 4,2 korvisöötu. Kasulikke õppetunde on saanud 17-aastane mängujuht Rando Roos.

Turniiritabeli keskpaigas asuvate meeskondade omavaheline konkurents on andnud nii tasavägiseid kui ka ühepoolseid duelle. Keila Korvpallikool sai võõrsil tulemusega 80:77 jagu Rae Koss/Hansaviimistlusest. Rae valla meeskond juhtis poolteist minutit enne lõppu 75:72, kuid lõpuspurt 8:2 tagas Keila korvpalluritele teise võidu. Järgmises voorus kaotasid Peep Pahvi hoolealused võõrsil Tartu Kalev/Estikole 59:91 ja Rae Koss/Hansaviimistlus Paides sealsele meeskonnale Viking Window 56:65.

Kuue võidu ja ühe kaotusega neljandal kohal asuv Tamsalu Los Toros/TalTech alistas Reinar Halliku Korvpallikooli/Iisaku Gümnaasiumi 78:65. Oktoobri mängijaks valitud 18-aastase gümnasisti Ken-Martti Reinarti hoog püsib, tema arvele kanti 17 punkti, 12 lauapalli ja 5 korvisöötu. 195 cm pikkuse ääremängija keskmised statistilised näitajad seitsmes mängus on 16,6 punkti, 9,7 lauapalli ja 4,9 korvisöötu.

SK Nord Aid/Cramo jäi kodusaalis alla Eesti Maaülikool/Skarconile 61:64.