Kadri-Anna Lass ja Maaja Bratka. Foto: Hendrik Osula/FIBA

Eesti naiste koondise liikmed tegid toredaid etteasteid välisliigades

29.11.2021

2023. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiri mängus vägeva võidu Suurbritannia üle saanud Eesti rahvusnaiskonna kolm liiget osalesid Euroopa liigades, vahendas Korvpall24.

Kadri-Ann Lassi koduklubi Bembibre kaotas Hispaania kõrgliigas võõrsil peetud matši Euskotren IDK naiskonnale 67:71. Algviisiklane Lass tõi 25 minutiga 6 punkti (kahepunktivisked 0/1, kolmepunktivisked 2/4), 2 lauapalli ja blokeeris ühe viske.

Liigatabelis on Bembibre 3 võidu ja 7 kaotusega 16 tiimi hulgas 14. kohal, nende seekordne vastane Euskotren IDK (4-6) on 10. real.

Maaja Bratka tööandja, Prantsusmaa tugevuselt teise liiga naiskond Chalons-Reims Champagne Basket alistus vaatamata heale mängu algusele võõrsil 57:69 Toulouse’i esindusele.

Chalons-Reims läks kohtumist 19:10 juhtima ning Eesti koondise tsenter Bratka kogus juba esimese veerandajaga 9 punkti ja 3 lauapalli. Kokku jäi eestlanna arvele 20 minutit, 13 punkti (kahesed 5/11, kolmesed 1/2), 5 lauapalli, üks resultatiivne sööt ja 2 vaheltlõiget.

Chalons-Reims jagab turniiritabelis Toulouse’i ja veel ühe naiskonnaga nüüd 6 võidu ja 3 kaotusega võiduprotsendi järgi 4.-6. kohta.

Janne Pulk sai San Giovanni Valdarno koosseisus  kodusaalis peetud Itaalia tugevuselt teises liiga mängus 62:55 võidu Umbertide üle.

Eesti koondise tagamängija kogus algviisiklasena ligi 33 minutiga 10 punkti (2 p 1/4, 3 p 1/6, vv 5/6), 4 lauapalli (neist 2 ründelauast), 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ja blokeeris viske.

San Giovanni Valdarno on liigas oma regioonis kuue võidu ja ühe kaotusega liider.