Henri Veesaar. Foto: Siim Semiskar

Eesti paremik mängis enne rahvuskoondisse tulekut välisliigas

23.11.2021
Kaotajate kasuks andsid oma osa Kaspar Treier, Jaan Puidet ja Henri Veesaar, võidumeeskonnas jäi pingile Henri Drell.

Kaspar Treieri kodumeeskond Sassari Dinamo kaotas Itaalia kõrgliigas viienda kohtumise järjest. Uue peatreeneri taktikepi all jäädi kodus 74:75 alla Napolile, edastas Korvpall24.geenius.ee.

Vaid 6 minutit mänginud Treier ei sooritanud ühtki viset. Eesti koondise liikme keskmised statistilised näitajad üheksas kohtumises on 4 punkti ja 2,1 lauapalli.

Henri Drelli koduklubi Pesaro teenis samas sarjas võõrsil tulemusega 88:84 Cremona üle hooaja teise võidu. Eesti koondise ääremängija vaatas kohtumist pingilt.

Jaan Puideti koduklubi Real Valladolid kaotas  Hispaania tugevuselt teises liigas oma väljakul Melillale 68:72, edastas Korvpall24.ee.

Algviisiklane Puidet kogus 28,5 minutiga 4 punkti (kahepunktivisked 2/5, kolmepunktivisked 0/1), 2 lauapalli, ühe vaheltlõike, ühe viskeblokeeringu.

Henri Veesaar sai Real Madridi juunioride esinduse värvides Hispaania tugevuselt neljandas liigas teise kaotuse hooajal, kui võõrsil jäädi alla Alcalale 88:91.

Eesti koondises suure ääremängija/tsentri rolli täitev 17-aastane tulevikumees kogus vahetusmängijana 26 minutiga 11 punkti (2 p 3/4, 3 p 0/1, vv 5/8), 8 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 2 viskeblokeeringut.

Veesaare keskmised statistilised näitajad üheksas kohtumises on 10,8 punkti, 4,2 lauapalli, 1,3 resultatiivset söötu, tema kahepunktivisete tabavusprotsent on 76,2.

Hispaania kõrgliigas mängisid Kristian Kullamäe ja Sander Raieste tööandjad eestlasteta. Burgos pidi kodusaalis Barcelona vastu leppima kaotusega 69:83 ja Vitoria Saski Baskonia sai kodus 83:77 jagu Andorrast. Ka Kullamäe alustas Eesti koondisega valmistumist 2023. aasta maailmameistrivõistluste valikturniiri mängudeks Saksamaa ja Iisraeliga.

Äsja välisklubisse siirdunud Karl Johan Lips tegi Itaalia tugevuselt teises liigas Chieti meeskonnas debüüdi, mis osutus individuaalselt edukaks, aga lõppes meeskondlikult kaotusega, edastas Korvpall24.geenius.ee. Kodusaalis alistuti ühele liiga tipptiimile Scafatile.

Algviisiklane Lips panustas 27 minutiga oma võistkonna resultatiivseimana 17 punkti (2 p 4/5, 3 p 2/5, vv 3/4), 2 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu.

K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 14:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 11:00 EKL üldkogu