Rain Veideman. Foto: Siim Semiskar

KK Viimsi/Sportland võttis Lätist teisegi võidu

21.11.2021
Paf Eesti – Läti korvpalliliigas alistas KK Viimsi/Sportland viienda järjestikuse kaotuse saanud Läti Ülikooli 67:57.

Mannetu avaveerandi järel (7:17) jalad alla saanud KK Viimsi/Sportland kehtestas end kahel järgneval perioodil koondtulemusega 40:27 (22:18 ja 18:9), mis otsustava kümne minuti eel Valdo Lipsu hoolealused 47:44 juhtima viis.

Head minekut näitasid eeskätt meeskonna kogenuimad Rain Veideman ja Ronalds Zaķis, kelle tulemusliku tegutsemise toel kaotatu eduks mängiti.

KK Viimsi/Sportland asus turniiritabelis seitsme võidu ja kahe kaotusega jagama TalTech/OPTIBET-iga neljandat-viiendat kohta. Parem punktide vahe seab tehnikaülikooli meeskonna neljandaks.

LÄTI ÜLIKOOL – KK VIIMSI/SPORTLAND

SEISU ARENG
1. veerand 17:7, 2. veerand 35:29, 3. veerand 44:47 4. veerand 57:67.

PUNKTID
Ricards Vitoļskis 12 (2 p 3/4, 3 p 2/5), Valters Briedis 11 (2 p 1/1, 3 p 2/3, vv 3/4) – Rain Veideman 20 (2 p 8/9, 3 p 1/6, vv 1/4), Ronalds Zaķis 18 (2 p 6/12, 3 p 1/6, vv 3/4), Devin Harris 10 (2 p 2/5, vv 6/7).

LAUAPALLID
42 – 37. Edvards Mežulis 9, Davids Vīksne 8 – Harris 9, Taavi Jurkatamm ja Zaķis 6.

SÖÖDUD
13 – 18. Vitoļskis ja Alberts Putāns 3 – Rait-Riivo Laane 4, Jurkatamm, Veideman ja Zaķis 3.

MIDAGI ERILIST
Viimsi eest sai veidi üle 7 minuti mängida 17-aastane Ron Laanemäe, kes kolmanda veerandaja lõpuosas pärast mehiselt ründelauas võidelnud Laanelt söödu saanuna kaugviske sopsas ning viimsilased taas 43:41 juhtima viis.

LÕPUHEITLUS
Neli minutit ja kolmkümmend viis sekundit enne lõpusireeni tabas Vitoļskis kaugviske ning viis Läti klubi 55:54 juhtima. Viimsilaste ridades vastasid Laane, üleplatsimees Veideman ja Harris, mis mänguohjad taas külalistele andis, 61:55. Viiimasel minutil 4 punkti toonud Harris vormistas vabaviskejoonel lõpptulemuse.