Taavi Jurkatamm. Foto: KK Viimsi/Sportland Facebook

KK Viimsi/Sportland teenis pingelises mängus magusa võidu

20.11.2021
Paf Eesti – Läti korvpalliliigas pööras KK Viimsi/Sportland (6/2) võõrsil kohtumise Valmiera Glass VIA (1/7) üle enda kasuks tasavägises lõpuheitluses.

Paremini alustanud Valmiera sai avaveerandil 12:4 edu, kuid enne teist perioodi oli vahe sulanud vaid 1 punkti peale, 16:15.

Teise veerandaja keskpaigas jäid viimsilased võõrustajatest 10 silma kaugusele, ent avaviisiklaste resultatiivse tegutsemise toel võideldi poolajapausiks vahe vaid kahe punktini. Ka kolmas veerandaeg kulges punkt-punktilt.

VALMIERA GLASS VIA – KK VIIMSI/SPORTLAND

SEISU ARENG
1. veerand 16:15, 2. veerand 44:42, 3. veerand 55:54, 4. veerand 76:81.

PUNKTID
Jānis Kaufmanis 14 (2 p 3/6, 3 p 2/7, vv 2/2), Darious Clark 13 (2 p 2/8, 3 p 3/6), Ervins Jonāts 10 (2 p 1/2, 3 p 2/3, vv 2/4) – Ronalds Zaķis 19 (2 p 7/16, vv 5/6), Taavi Jurkatamm 15 (2 p 4/7, vv 7/8), Devin Harris 15 (2 p 2/6, 3 p 3/4, vv 2/2).

LAUAPALLID
40 – 38. Klāvs Dubults 8, Valters Liepiņš ja Kaufmanis 5 – Zaķis 8, Rain Veideman ja Jurkatamm 6.

SÖÖDUD
19 – 24. Clark 6, Jānis Engers 3 – Rait-Riivo Laane 8, Jorgen Rikberg 6, Harris 5.

MUUD ARVUD
Viimsi teenis 30 vabaviset, millest realiseeriti 24.
Kolmesekundialast skooris Eesti meeskond 36 punkti jagu lätlaste 26 vastu. Vahetusmeestepingilt sai suuremat abi Valmiera (41:21).

LÕPUHEITLUS
Kohtumise lõpusireenini oli jäänud 3.05, kui Valmiera tagamängija Clark kaugviske sopsas ning tabloole seis 71:72 Viimsi kasuks manati. Eesti meeskonnas vastas haakviskega Jurkatamm ning peagi realiseeris mõlemad vabavisked Zaķis (71:76).

Seejärel haaras ohjad taas Clark, kelle resultatiivsete rünnakute tagajärjel minut enne mängukella tuli tabloole viik 76:76.

Kohtumise saatus otsustati vabaviskejoonelt, kui esmalt tabas Zaķis kahest üritusest ühe ning mängu viimastel sekunditel olid mõlemal sooritusel täpsed Harris ja lõppskoori 81:76 vormistanud Veideman.

PÄRNU SADAM VÕITLES LÄTI HIIUGA VISALT

Pärnu Sadam (3/4) üritas tänavu teist korda Riia VEF-i (9/1) skalpi võtta, kuid pidi tubli võitluse järel vastu võtma kaotuse 77:80.

Avaveerandil külalistele koguni 21:35 alla jäänud Pärnu ei lasknud pead norgu, vaid meeskondliku pingutuse tulemusena tõusti 24:14 võidetud perioodiga taas mängu.

Seisult 45:49 alanud kolmandal veerandajal said parema stardi lätlased, kui kolmeminutilise mängu järel juhiti 54:47. Ent Heiko Rannula hoolealused ei murdunud, vaid juba viis minutit hiljem tuli pärast Sverre Aava tabavat kaugviset viik 58:58.

Paraku viimase pooleteise minutiga vastas VEF Artis Ate ja Rayshaun Hammondsi korvidest 6:0, mis otsustava perioodi eel lõunanaabritele 64:58 edu andis.

Äramärkimist väärib senise hooaja parima esituse teinud Ivo Van Tamm (5 punkti, 3 ründelauapalli, 1 vaheltlõige ja 1 viskeblokeering), kelle südi tegutsemine nii kaitses kui karünnakul meeskonda kandis.

PÄRNU SADAM – RIIA VEF

SEISU ARENG
1. veerand 21:35, 2. veerand 45:49, 3. veerand 58:64, 4. veerand 77:80.

PUNKTID
Mihkel Kirves 15 (2 p 6/9, vv 3/4), Artur Konontšuk 14 (2 p 4/9, 3 p 2/9), Andris Misters 14 (2 p 3/7, 3 p 2/6, vv 2/2) – Devondrick Walker 17 (2 p 4/4, 3 p 3/8),  Jalen Riley 15 (2 p 1/4, 3 p 3/10 vv 4/4).

LAUAPALLID
42 – 40. Konontšuk 8, Andris Misters 7, Artūras Valeika ja Kirves 5 – Hammonds 13, Iļja Gromovs 8.

SÖÖDUD
14 – 15. Robert Valge 5, Siim-Markus Post 3 – Ronald Curry Jr ja Riley 3.

MUUD ARVUD
VEF-i vahetusmängijad ületasid Pärnu pingimehi 45:26.

LÕPUHEITLUS
Kohtumise lõpuni oli jäänud 3.41, kui VEF juhtis 78:69. Kaks ja pool minutit hiljem tabas korvi alt koos veaga pärnakate kapten Kirves, kes realiseeris ka vabaviske ning tõi meeskonna vaid 3 silma kaugusele (75:78). Paraku oli 49 sekundit enne lõpuvilet külalistel üleplatsimehe Walkeri käe läbi vastus olemas.

Verd haistnud suvepealinlaste jaoks tekkis 30 sekundit enne sireeni võimalus vabaviskejoonelt ning Misters oli täpne. VEF eksis rünnakul, mis andis veel Pärnule võimaluse kaugviskega kohtumine lisaajale viia, kuid Misters palli läbi korvirõnga toimetada ei suutnud.

Kahe mängu kokkuvõttes jäi Pärnu Sadam Läti suurklubiga nulli, kuna oktoobri keskel võeti võõrsil ülimagus 95:92 võit.

AVIS UTILITAS RAPLA LIIDRIT EI ÜLLATANUD

Tänases neljandas vastasseisus pidi AVIS UTILITAS Rapla (2/5) tunnistama kodus liidermeeskonna BK Ventspilsi paremust tulemusega 82:94.

Avaveerandi 16:22 kaotanud võõrustajad võitlesid korviderohke teise veerandi (32:31) esimesel kolmandikul vahe minimaalseks 25:26. Paraku ei suudetud takistada külalisi vedanud Arturs Ausējsi ja Kristaps Ķilpsi hoogu, kelle korvidest lätlased peagi 43:31 juhtima asusid.

Kolmanda veerandaja alguses Kaarel Välbi tabamusest lätlastest vaid 3 punkti kaugusele (50:53) tulnud punasärkide jaks kohtumist tasavägisena hoida seejärel rauges. Enne otsustavat perioodi juhtis Läti klubi 76:68. Viimasel kümnel minutil hoidsid külalised Rapla ohutus kauguses.

AVIS UTILITAS RAPLA – BK VENTSPILS

SEISU ARENG
1. veerand 16:22, 2. veerand 48:53, 3. veerand 68:76, 4. veerand 82:94.

PUNKTID
Demajeo Wiggins 25 (2 p 9/17, vv 7/9), Darryl Tucker Jr 12 (2 p 4/5, vv 4/4), Sven Kaldre 11 (2 p 1/4, 3 p 3/4) – Ausējs 25 (2 p 3/4, 3 p 5/6, vv 4/4), Ķilps 20 (2 p 7/10, vv 6/13).

LAUAPALLID
28 – 35. Wiggins 5, Jamaure Gregg 4, Rićards Vanags, Saimon Sutt ja Tucker Jr 3 – Andrejs Šeļakovs 7, Ķilps 6, Guntis Sīpoliņš 5.

SÖÖDUD
20 – 19. Wiggins ja S. Kaldre 5, Tom Kaldre, Markus Ruubel ja Sutt 3 – Ausējs 5, Larry Thomas 4.

K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 14:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 11:00 EKL üldkogu