Kristjan Kitsing. Foto: Siim Semiskar

TalTech/OPTIBET jäi BC Kalev/Cramo kaitset murdes hätta

20.11.2021
Paf Eesti – Läti korvpalliliigas teise kaotuse saanud TalTech/OPTIBET jäi kodusaalis BC Kalev/Cramole alla 53:71.

Tallinna Tehnikaülikooli spordihoone muutub aina kuumemaks võistlusareeniks. Kahe kangema Eesti klubi vastasseis tõi tribüünidele arvukalt pealtvaatajaid ja köitvaid momente nähti mõlema meeskonna esituses.

Võis eeldada, et BC Kalev/Cramo korvialuse jõu peatamiseks tehnikaülikooli korvpallurite kiirest ja püüdlikkust tegutsemisest ei piisa. Kalevlaste ühepunktilises avapoolaja edus lauavõitluse ülekaal veel otseselt ei kajastunud, ent võis aru saada, et Kamari Murphy, Kristjan Kitsingu ja Kristjan Kanguriga rinda pistmine polnud Oliver Metsalule ja Toomas Raadikule ning teistele korvi all positsiooni pärast võidelnud võõrustajatele meelakkumine.

TalTech/OPTIBET juhtis 7:6, järgnes BC Kalev/Cramo spurt 10:0. Teisel veerandajal võtsid kaotusseisus 12:20 omakorda väljakuperemehed hoo üles, tablool särasid võrdväärsed numbrid 19:20. Veidi hiljem viis Mikk Jurkatamme kaugvise kodumeeskonna juhtima 24:23.

Jurkatamm tabas veel kord kaare tagant ja tänu BC Kalev/Cramo peatreenerile Roberts Štelmahersile vilistatud tehnilisele veale sai õiguse vabaviskeks. 196 cm pikkune Eesti koondise liige sopsas sellegi ja viis tiimi viie punktiga ette. Järgnes aga taas kalevlaste spurt 7:0.

Pärast hingetõmbeaega avaldas BC Kalev/Cramo kaitse samm-sammult mõju. 24. minutil olid tablool numbrid 34:38, järgnesid võõrustajate ebatäpsed visked ja ebaloogilised lahendused. Külalised spurtisid 14:4 ja juhtisid kolmandal veerandajal 58:41.

BC Kalev/Cramo keskmängija Kristjan Kitsingu sõnul tutvuti alguses üksteisega: "Teisel veerandajal läksid nad meie kiirustatud visete ja pallikaotuste tõttu juhtima. Suutsime lõpuks oma mängu käima saada ja nende rünnakuid pidurdada. Tuli üpris suure vahega võit."

Jalavigastusest taastuv tehnikaülikooli meeskonna mängujuht Tanel Sokk hindas allajäämist vahetusmeeste pingil: "Arvan, et kaitsesime tublilt, aga ka nemad kaitsesid hästi. Võib-olla väristamine on vale sõna, aga viskasime palju mööda kohtadest, kust oleme hea enesetundega sisse visanud. Vastaste kaitse oli väheke teistsugune, kui siiani olime harjunud."

Väljakuperemeeste peatreener Alar Varrak ütles Delfile, et BC Kalev/Cramo kaitse tappis neid, sisuliselt domineerisid külalised alates 25. minutist.

KRISTJAN KITSING: VÕITLEME ÜHISE ASJA EEST

TalTech/OPTIBET kasutas võrdset vastupanu osutamise ajal kaheksat korvpallurit. Štelmahers tugines selles tsüklis peamiselt kaheksale-üheksale hoolealusele, edu suurenemise järel jagas ka teistele lahkemalt mänguaega.

"Olime 32–33 minutit päris hästi mängus, aga kolmandal veerandajal ei saanud mõne minuti jooksul viskeid sisse, tegime kehvi otsuseid ja vastased jooksid kiirrünnakusse," lausus Tanel Sokk.

Kitsingu meelest liigub turniiritabelisse viienda võidu saanud ja võiduprotsendi järgi kolmandale kohale tõusnud BC Kalev/Cramo kaitset parandades õiges suunas: "Üritame oma asju paremini teha."

Kalevlaste nelja järjestikuse kaotuse põhjuste sekka võib Kitsingu sõnul panna ka pikad väsitavad reisid ühest linnast teise, näiteks teekond VTB Ühisliiga kohtumisele Minskisse nõudis 14 tundi, sealt Belgiasse Oostendesse FIBA Meistrite liiga matšile mitte oluliselt vähem.

"Reisiväsimus oli üks kaotuste tegureid, aga oli ka teisi," lausus Kitsing. "Võib-olla tõusime pärast Moskva CSKA alistamist pilvedesse. Minskis saime valusa kaotuse lisaajal. Oleme kõik professionaalid, kõik saavad aru, mis muutuma peab ja püüdlevad selles suunas. Meile pole vaja öelda, mida peab tegema, kõik teavad seda. Oleme ühe asja eest väljas, kõik võitlevad."

Rauno Nurgerile andsid BC Kalev/Cramo treenerid teist mängu järjest puhkust. 209 cm pikkust keskmängijat vajab järgmisel nädalal Eesti koondis. Rahvusmeeskonnaga liituvad ka Kitsing, Kregor Hermet ja Martin Dorbek BC Kalev/Cramost ning Mikk Jurkatamm.

TALTECH/OPTIBET – BC KALEV/CRAMO

SEISU ARENG
1. veerand 10:16, 2. veerand 31:32, 3. veerand 41:58, 4. veerand 53:71.

PUNKTID
Jurkatamm 17 (2 p 2/4, 3 p 4/11, vv 1/1), Indrek Kajupank 10 (2 p 3/5, 3 p 1/4, vv 1/1) – JeQuan Lewis 20 (2 p 3/9, 3 p 2/2, vv 8/8), Silas Melson 18 (2 p 5/7, 3 p 2/7, vv 2/2), Murphy 10 (2 p 5/13, vv 0/1).

LAUAPALLID
38 – 52. Ran Pehka 8, Jurkatamm 6, Gregor Ilves 5 – Kristjan Kangur 8, Murphy 6, Tanel Kurbas 6.

SÖÖDUD
13 – 13. Jurkatamm 3, Metsalu 3 – Martin Dorbek 3.

MUUD ARVUD
Vahetusmängijate resultatiivsuses ületasid kalevlased võõrustajaid mäekõrguselt, 40:19. Sten Sokk mängis 10 minutit ega sooritanud ainsatki viset.

K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 14:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 11:00 EKL üldkogu