Märt Rosenthal. Foto: Diana Jesin, Facebook Tartu Ülikool Maks & Moorits

Tartu Ülikool Maks & Moorits sepistas avavõidu lisaajal Pärnu Sadama üle

17.11.2021
Tartus peetud Paf Eesti – Läti korvpalliliiga matšis loovutas Pärnu Sadam viimasel veerandajal 17-punktilise edu ja lisaajal hääbus jaks.

Pärast tulemusega 40:34 Emajõe linna korvpallurite kasuks lõppenud poolaega valitsesid pärnakad kolmandat veerandit 28:5 ja asusid juhtima 62:45.

Ent tartlased ei visanud püssi põõsasse, vaid avaldasid mängijate nappuse tõttu kannatavale Pärnu Sadamale tugevasti survet. Külaliste leeris lõi häirekell, kui Siim-Markus Post teenis neljanda vea ja peatreener Heiko Rannula mängujuhi neljaks minutiks pingile jättis. Pisut hiljem vilistati Postile viies viga.

Hendrik Eelmäe kaugviskest jõudsid võõrustajad viigini 66:66. Mihkel Kirves viis suvituslinna meeskonna taas ette. Mööda visanud Adomas Drungilas võimutses ründelauas ja saatis palli korvi, 68:68.

Mõlemapoolsete eksimuste järel teenis Andris Misters 10 sekundit enne normaalaja lõppu vabavisked, kui Eelmäe takistas tema kaare tagant teele saaadetud viset vea hinnaga. Lätlane sopsas kõigil kolmel korral. Vasturünnakul pani Oliver Suurorg söödu kätte saamiseks hetkeks põlve maha, aga tõusis kiiresti jalule ja viigistas kaugviskega 71:71.

Lisaaja alguses juhtis Pärnu Sadam punktiga, siis tabasid Märt Rosenthal ja Eelmäe kaare tagant ning Drungilas lähiviske. Pärast mängujuhi Kasey Hilli lahkumist koosseisus tekkinud tühimiku täitmine käis Rannula hoolealustel rohkesti energiat nõudnud heitluses üle jõu.

Pärnu Sadamal on turniiritabelis kolm võitu ja kolm kaotust, Tartu Ülikool Maks & Mooritsa võit lisandus kuuele kaotusele.

TARTU ÜLIKOOL MAKS & MOORITS - PÄRNU SADAM

SEISU ARENG
1. veerand 18:16, 2. veerand 40:34, 3. veerand 45:62, 4. veerand 71:71, lisaaeg 82:77.

PUNKTID
Emmanuel Wembi 19 (2 p 7/9, 3 p 1/4, vv 2/2), Adomas Drungilas 13 (2 p 5/7, 3 p 0/2, vv 3/3), Oliver Suurorg 13 (2 p 2/4, 3 p 3/6) – Andris Misters 22 (2 p 3/9, 3 p 3/6, vv 7/10), Artur Konontšuk 19 (2 p 4/6, 3 p 3/5, vv 2/2), Mihkel Kirves 13 (2 p 6/13, 3 p 0/3, vv 1/1).

LAUAPALLID
35 – 42. Drungilas 10, Wembi 7, Rosenthal 6 – Kirves 13, Artūras Valeika 6, Konontšuk 5.

SÖÖDUD
23 – 17. Rosenthal 4, Eelmäe 4, Drungilas – Siim-Markus Post 9.

MIDAGI ERILIST
Pärnu Sadam tugines peamiselt kuuele korvpallurile. Väljakule said ka Sverre Aav 13 ja Ivo Van Tamm kolmeks minutiks. Tartlastel jagunes mänguaeg kaheksa mehe vahel, väljakule sai kolmeks minutiks ka Kaspar Sepp.

BC KALEV/CRAMO SAI KOHUSTUSLIKU VÕIDU

Kodusaalis pallinud Tallinna Kalev (3/5) pidi tunnistama BC Kalev/Cramo (4/1) kindlat üleolekut.

Avaveerandi 22:20 võitnud väike Kalev pidas Roberts Štelmahersi hoolealustega sammu ka teisel perioodil (18:21), mis poolajapausiks tähendas kodumeeskonna jaoks vaid ühepunktilist kaotusseisu 40:41.

Riietusruumist naastes kaldus mäng järk-järgult külaliste kätte ning otsustava kümne minuti eel juhiti 66:53.

Veerema läinud vankrit ei saanud Kalle Klandorfi juhendatavad pidama ka viimasel perioodil, mis kaotati 9:24 ning kogu kohtumine 62:90.

TALLINNA KALEV – BC KALEV/CRAMO

SEISU ARENG
1. veerand 22:20, 2. veerand 40:41, 3. veerand 53:66, 4. veerand 62:90.

PUNKTID
Joonas Järveläinen 16 (2 p 4/8, 3 p 2/6, vv 2/2), Eric Schmalz 11 (2 p 4/8, 3 p 1/4, vv 1/1), Romeo Smith 11 (2 p 2/2, 3 p 2/5, vv 1/2) – Ojārs Siliņš 17 (2 p 3/4, 3 p 3/4, vv 2/2), Kregor Hermet 16 (2 p 4/8, 3 p 2/3, vv 2/2), Kamari Murphy 13 (2 p 4/8, 3 p 1/1, vv 2/5).

LAUAPALLID
33 – 49. Järveläinen 9, Georg Allemann 5 – Murphy 11, Silas Melson ja Hermet 6.

SÖÖDUD
11 – 24. Schmalz 3 – Melson, Tanel Kurbas ja Siliņš 4.

MUUD ARVUD
Kolmesekundi alas võimutses BC Kalev/Cramo 44:20. Vastaste pallikaotuste realiseerimisel ja vahetusmängijate panuse osas näitas samuti suuremat tõhusust Eesti esiklubi vastavalt 23:4 ja 43:21.