Indrek Kajupank, TalTech. Foto: Siim Semiskar

TalTech/OPTIBET võitis Pärnu Sadama ja püsib kolmandana

14.11.2021
Paf Eesti – Läti korvpalliliigas seitsmenda võidu saanud TalTech/OPTIBET oli kodusaalis pallinud Pärnu Sadamast napilt parem.

Lõpuveerandit oli mängitud kaks minutit, kui tallinlased juhtisid 58:49. Sealt alates keerasid pärnakad Alar Varraku hoolealuste mängu lukku ning viisid kodupubliku rõõmuks meeskonna 11:0 vahespurdiga esmakordselt kohtumist juhtima.

TalTechi korvpallurite seitse minutit kestnud punktipõua lõpetas minut enne lõpusireeni Indrek Kajupank, kelle kaugviske legitiimsuses pidid kohtunikud kordusi vaadates veenduma. Esialgselt loetud kolm punkti jäid kehtima ning pealinlased asusid 61:60 juhtima.

Kuigi võimalusi tekkis veel mõlemal poolel, jäi skoor järelejäänud minuti jooksul muutumatuks ning külalised võisid võidu märgiks käed taeva poole tõsta.

PÄRNU SADAM – TALTECH/OPTIBET

SEISU ARENG
1. veerand 16:23, 2. veerand 33:40, 3. veerand 49:56, 4. veerand 60:61.

PUNKTID
Mihkel Kirves 18 (2 p 6/12, 3 p 1/1, vv 3/5), Andris Misters 10 (2 p 2/4, 3 p 2/8), Robert Valge 9 (2 p 2/4, 3 p 1/6, vv 2/4) – Mikk Jurkatamm 15 (2 p 4/6, 3 p 2/7, vv 1/1), Toomas Raadik 13 (2 p 2/3, 3 p 3/4), Kajupank 8 (2 p 1/5, 3 p 1/6, vv 3/3).

LAUAPALLID
48 – 37. Artūras Valeika 16, Kirves 11, Misters 7–  Kajupank ja Sten Sokk 6, Oliver Metsalu 5.

SÖÖDUD
12 – 14. Siim-Markus Post 5, Valeika 4 – Ran Andre Pehka 4, S. Sokk 3.

MUUD ARVUD
Vabavisetel hädas olnud Pärnu meeskond tabas 21 üritusest 11, tehnikaülikooli esindus seevastu oli täpne kõigil 9 korral.

MIDAGI ERILIST
Pärnu Sadama meeskonnast on poolte kokkuleppel lahkunud mängujuht Kasey Hill. Põlvevigastust ravib hooaja lõpuni 19-aastane Hugo Toom. Tsenter Tarekeyi Edogi tegi täna küll kaasa pisut üle kolme minuti (3:12), ent teadaolevalt otsib agent mehele uut koduklubi.
TalTech/OPTIBET-i eest tegi hooaja esimese etteaste Paf Eesti - Läti korvpalliliigas 31-aastane Erik Keedus.