Henri Veesaar. Foto: Siim Semiskar

Eesti meeskorvpallurid said välismaa liigades nii võite kui ka kaotusi

14.11.2021
Eesti koondise liikme Siim-Sander Vene koduklubi Limoges alistus võõrsil Prantsusmaa kõrgliiga liidrile Boulogne-Levallois’ meeskonnale 74:80, edastas Korvpall24.geenius.ee.
Mängupäeval, 12. novembril 31-aastaseks saanud Vene kogus vahetusmehena 18 minutiga 5 punkti (kahepunktivisked 1/1, kolmepunktivisked 1/2) ja 2 lauapalli. Tema keskmised statistilised näitajad kuues kohtumises on 14,7 minutit, 4,3 punkti, 1,5 lauapalli ja 1,5 resultatiivset söötu.

Henri Veesaare kodumeeskond, Real Madridi järelkasv oli Hispaania tugevuselt neljandas liigas taas võidukas (8-1). Laupäeval mängiti üheksanda vooru kohtumises 89:63 üle Tenerife Nautico, edastas Korvpall24.geenius.ee.

Vahetusmehena sekkunud 17-aastane Henri Veesaar sai 12 minutiga kirja 5 punkti (2 p 0/1, 3 p 1/3, vv 2/2), 2 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja 2 viskeblokeeringut.

Veesaare keskmised statistilised näitajad kaheksas  mängus on 24,5 minutit, 10,8 punkti, 3,8 lauapalli ja 1,3 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavus on noormehel 76,3%.

Hispaania meistriliigas said nii Kristian Kullamäe koduklubi Burgos kui ka Sander Raieste tööandja Vitoria Baskonia võõrsil kaotuse, eestlased oma meeskonna koosseisu mängu ajal ei kuulunud. Burgos (3-7) alistus võõrsil Malaga Unicajale (4-6) 78:89 ja Baskonia (4-6) Gran Canariale (7-3) 77:83.

USA üliõpilaste liigades Eesti aja järgi öösel vastu laupäeva peetud kohtumistes tundsid kõik Eesti noored korvpallurid võidurõõmu, edastas Korvpall24.geenius.ee.

NCAA kõrgeimas divisjonis alistas Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels koduväljakul Texas Southern Tigersi 67:58. Algkoosseisumees Tass kogus 30 minutiga 12 punkti (2 p 5/7, 3 p 0/1, vv 2/6), 2 lauapalli ja meeskonna parimana 4 korvisöötu. Võistkonnakaaslane Leemet Böckler väljakul ei käinud.

Kerr Kriisa ülikoolimeeskond Arizona Wildcats alistas kodusaalis UTRGV Vaquerose 104:50. Eestlane panustas algviisiklasena 18 minuti jooksul 9 punkti (3 p 3/6), 2 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike.

Markus Ilveri kolledžimeeskond Wisconsin Badgers oli koduväljakul parem Green Bay Phoenixi esindusest 72:34. Vahetusmehena sekkunud Ilver kogus 11 minutiga 3 punkti (2 p 0/2, 3 p 0/2, vv 3/4) ja 4 lauapalli.

Carlos Jürgensi kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles alistas Southwestern Christian Eaglesi 121:50. Algviisiklane Jürgens viskas 18 minuti vältel 14 punkti (2 p 2/3, 3 p 3/6, vv 1/2), hankis ühe lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu ja tegi ühe vaheltlõike.

Rakveres üles kasvanud Thomas Vehmanen tegi laupäeval Soome kõrgliigas oma tänavuse parima etteaste, tema kodumeeskond Loimaa Bisons alistas kodusaalis BC Nokia 71:64.

Vahetusmees Vehmanen kogus 22,5 minutiga 13 punkti (2 p 2/6, 3 p 2/3, vv 3/9), 3 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu ning tema vastu tehti koguni 6 viga, edastas Korvpall24.geenius.ee.