Joonas Järveläinen. Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalevil Läti tippklubi vastu võimalust ei tekkinud

10.11.2021
Paf Eesti – Läti korvpalliliigas pidi Tallinna Kalev võõrsil vastu võtma suure kaotuse turniiritabelis teist kohta hoidvalt Riia VEF-ilt tulemusega 97:51.

Avaveerandil võõrustajatega sammu pidanud eestlaste jaks rauges teise mänguperioodi algjärgus, mil seisult 24:24 lubati Läti klubil 15:2 vahespurt ette võtta. Nööridesse löödud kalevlased sisuliselt enam ei toibunudki.

Poolajapausilt naastes jätkus VEF-i domineerimine, Läti klubi võitis veerandaja 20:4.

Otsustavale kümnele minutile 26-punktilisest kaotusseisust vastu läinud Kalle Klandorfi hoolealuseid nüpeldi väljakuperemeeste esituses veel 30:10, mis lõpusireeni kõlades tähendas hävitavat 51:97 allajäämist. VEF teenis turniiritabelisse ühe kaotuse kõrvale kaheksanda võidu, Tallinna Kalev kahe võidu kõrvale neljana kaotuse.

RIIA VEF – TALLINNA KALEV

SEISU ARENG
1. veerand 24:19, 2. veerand 47:37, 3. veerand 67:41, 4. veerand 97:51.

PUNKTID
Devondrick Walker 19 (2 p 4/5, 3 p 3/8, vv 2/2), Kristers Zoriks 14 (2 p 1/3, 3 p 4/7), Artis Ate 12 (3 p 4/9), Emīls Krūmiņš 12 (2 p 3/6, 3 p 1/2, vv 3/4) – Joonas Järveläinen 11 (2 p 4/10, vv 3/3), Eduards Hazners 10 (2 p 2/8, 3 p 2/5), Eric Schmalz 9 (2 p 3/5, 3 p 1/4).

LAUAPALLID
45 – 31. Iļja Gromovs 10, Rayshaun Hammonds ja Walker 6 – Quincy Taylor 6, Schmalz 4.