TÜ/Rock on Eesti meistritiitlist võidu kaugusel

20.05.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas leidis täna aset finaalseeria neljas kohtumine, kus BC Kalev/Cramo võõrustas taas TÜ/Rocki. Rock mängis kindlalt, alistades Kalevi 77:61 ja on nüüd meistritiitlist vaid ühe võidu kaugusel.

Kohtumist alustas paremini Tartu meeskond, kes mängis enesekindlalt nii kaitses kui ka rünnakul, kasvatades esimese veerandi keskpaigaks oma edu juba 8-punktiliseks. Kalev küll jõudis veel hetkeks 3 punkti kaugusele, kuid veerandaja lõpp kuulus taas külalistele, kes juhtisid pisikesele pausile minnes 27:14. Teine kümnend oli täielik Rocki viskepidu. Mängiti meeskondlikult ja leiti rünnakul loogilisi lahendusi, millele kalevlastel ei olnud vastuseid pakkuda. Hetkeks oli Gert Kullamäe hoolealuste edu tervelt 26 punkti. Poolajaks oli vahe taas vähenenud ja Rock peal 48:31.

Teisele poolajale tuli Kalev vastu veidi aktiivsemalt, vähendades oma kaotusseisu, kuid nende halb visketabavus ei tahtnud neid jätta. Seetõttu ei õnnestunud neil Rockile ohtlikuks saada ning enne otsustavat kümmet minutit oli Tartu meeskond peal 64:59. Viimasel veerandajal jõudis Kalev mitmel korral 12 punkti kaugusele, kuid tartlased ei andnud kohumise kontrolli käest, võites lõpuks mängu 77:61 ja on ühtlasi ühe võidu kaugusel meistritiitlist. Meistritiitli kindlustamine võib neil õnnestuda juba reedel, kuid kohtutakse Tartu Ülikooli spordihoones.

Rocki poolelt oli jätkuvalt heas hoos Tanel Kurbas, kes täna viskas 21 punkti. Tanel Sokk toetas teda 12 ning Gert Dorbek 10 punktiga. Kalevi resultatiivseim oli Keith Benson 21 punkti ja 9 lauapalliga. Armands Škele lisas 12 ning Scott Machado 10 silma.